to top

Sú dni kedy mám Instagramu dosť

Po krátkej dobe som opäť dostala chuť napísať článok sem na blog. Keďže som nevedela o čom, povedala som si, že prečo nie o tom, čo práve prežívam. Takéto osobné články rada čítam u iných tak budem dúfať, že sa vám bude páčiť a možno sa v ňom aj nájdete.

Možno by ste to na mňa nepovedali, ale aj dni keď mám Instagramu dosť, u mňa sú. Takéto dni sú u mňa vtedy keď sa ho cítim presýtená či už častým uverejňovaním príspevkov alebo celkovo len čerpaním inšpirácie. Dokonca sa cítim presýtená samej seba. Nemám chuť dávať o sebe nikomu nič vedieť a doslova sa chcem skryť do svojej ulity. Myslím si však, že na tom nie je nič zlé, pretože aj to človek raz za čas potrebuje. Teda najmä u ľudí, ktorí žijú podobne ako ja. V takýchto dňoch  si potrebujem od Instagramu oddýchnuť. Snažím sa robiť čokoľvek iné, aby som myseľ dostala opäť do takej tej ,,triezvej” pohody/rovnováhy.

Vždy keď niečo uverejňujem (už len obyčajnú story) snažím sa, aby som z toho mala radosť a cítila, že príspevok má prínos. Nemám rada keď sú príspevky uverejňované len tak, len preto, aby boli. Taktiež sa snažím vyvarovať toho, ,,aby ma nebolo veľa”. Keď uverejňujem veľa, necítim sa komfortne. Instagram mám rada, ale ako sa hovorí: ,,všetkého vela škodí”. Viackrát sa mi stalo, že som sa doslova ,,preinstagramovala” až som nedokázala na nič iné myslieť len nato, aký príspevok uverejniť najbližšie a aký veľký dosah bude mať. Keď toto píšem až sa cítim zúfalo. Snažím sa takéhoto myslenia vyvarovať. Je toľko vecí/momentov ktoré sa dajú rovnako hlboko prežiť ako Instagram a vie to byť rovnako pekné, ak nie krajšie. Najmä teraz keď vonku všetko rozkvitá, všetko sa zelenie, slniečko je  čím ďalej tým silnejšie a ja cítim ako sa chcem tohoto všetkého, čo najviac nabažiť. A ja dúfam, že sa mi toho najbližšie dni podarí, čo najviac ♥ Mali ste už aj vy dni kedy ste sa cítili sociálnych sietí presýtení?

 

Dominika Makarova

Leave a Comment