Blogerský svet vie byť niekedy pestrejší ako by ste si mohli myslieť. Svedčia o tom aj rôzne (absurdné) spolupráce. Aby som vás do toho aspoň trošku vhĺbila a priniesla možno trochu zaujímavého čítania teraz počas Veľkej noci, rozhodla som sa vám o tom napísať v dnešnom článku.

Menštruačné vložky – keď som raz takúto propagáciu u jednej blogerky videla, prvé čo mi napadlo bolo: ,,Koľko jej museli zaplatiť, aby takéto niečo propagovala?“ Neviem, ale … som názoru, že sú isté veci, ktoré sú intímne z nejakého dôvodu … a svoju intimitu by si mali aj zachovať. Ja sama (strážiac si svoje súkromie) by som sa cítila nepríjemne, neisto a nekomfortne ak by som sa o týchto veciach mala baviť s ,,celým svetom“. A ani vidina väčšieho obnosu peňazí by mi nedokázala prinávratiť pocit z dobre odprezentovanej spolupráce.

Spodné prádlo –  snažím sa nestarať sa do života nikoho, no jediné, čo mi pri takýchto fotkách z toho vychádza je, že blogerka pravdepodobne trpí nedostatkom pozornosti vo svojom osobnom živote, a preto sa o to pokúša týmto spôsobom.  V tomto momente prestáva byť blog pre mňa z pohľadu módy zaujímavým.

PHOTOS BY: Miroslav Černý

pulóver žiarivej žltej farby ANSWEAR tu, kabelka ANSWEAR (už nie je, podobná tu)

Pracie prášky – áno čítate dobre! Predstavte si, že čítate úspešný módny  blog, ktorý vyhľadávate s cieľom inšpirovať sa niečím novým. Zrazu sa pristihnete pri tom ako čítate o pozitívnych vlastnostiach nejakého pracieho prášku … Na chvíľu sa zastavíte, zamyslíte sa či sa náhodou nenachádzate na blogu o domácnosti … a keď prídete k objavu, že nie, ťažkopádne pokývnete hlavou. Môj prípad. Som názoru, že slovenské módne blogerky dokážu ponúknuť omnoho viac ako zúfalo písať o tom, pre ktorý prací prášok sa rozhodnúť. Vždy keď sa rozhodujem, ktorú spoluprácu prijmem – zaváži: či mám, čo užitočné touto spoluprácou ponúknuť svojím sledovateľom. Nepotrebujem strácať sledovateľov a ničiť si renomé spoluprácami, ktoré mi okrem samotného produktu nič neprinášajú …  

lodičky telovej farby CCC, sukňa (podobná tu)

Menštruačný kalíšok – áno aj to som už som zažila! Keď som sa ako tak z tohto titulku otriasla, nedokázala som ani dočítať článok pri predstave, o akom nezmysle to vlastne čítam?? Opäť mi len hlavou prebehlo – koľko blogerke museli zaplatiť, aby presviedčala svojich čitateľov o kúpe takéhoto produktu?? Rozum sa mi nad tým pozastavuje.

Toľko k téme, o aké spolupráce som nikdy záujem nemala a nikdy ani mať nebudem. Ak sledujete môj blog dlhšie tak viete, že je a vždy bol o peknom oblečení, o kozmetike, sem tam o cestovaní a taktiež o užitočných tipoch k dobrým fotkám. Veľmi sa teším, že vás toto všetko v mojom podaní baví a že sa sem vždy radi vraciate. To je pre mňa najviac.

Najnovšie fotky nájdeš na Instagrame: dezire.eu

 

Author

kjnvky

2 komentáre

  1. Každá spolupráca má podľa mňa svoj význam ak je umiestnená na správnom blogu. Samozrejme ak kočka celý čas píše o móde a kozmetike a ani len na chvíľku nezakotvila pri starostlivosti o domácnosť, tak je zrazu článok o pracom prášku nielen okatý, ale aj dosť odveci. Naopak ak pravidelne postuje články z o bývaní a fungovaní v domácnosti, napr. aj o deťoch, ktoré sa vedia každú chvíľu poriadne zaprasiť, tak článok o tom, že konečne našla prací prášok, ktorý si poradí so škvrnami od čokolády, by mohol byť naopak úplne v pohode. Nemyslím si, že existujú zlé spolupráce, existuje len zlý kontext. Takisto vložky a kalíšky – aký je s tým problém? Ak ide reklama na vložky v telke je to v pohode, ale ak je na blogu je to nevhodné? Ak mi blogerka vysvetlí, že vložky a tampóny sú bielené chemickým sajrajtom, ktorý môže mať vplyv na moje telo a preto je menštruačný kalíšok z lekárskeho silikónu omnoho vhodnejšou voľbou, tak som všetkými desiatimi za uverejnenie takéhoto článku. Rovnako ak mi o kalíšku povie v súvislosti s ekologickými a aj ekonomickými dôvodmi. Keby sa ľudia o týchto veciach nikdy nebavili, tak by sme stále žili v dobe kedy by ženy počas svojich dní zaliezli do jaskyne a namiesto kondómov by sme stále používali ovčie črievka… Toľko môj pohľad na vec.

  2. Janka Bianka Reply

    S tými produktmi na intímnu hygienu asi súhlasím, ja osobne by som na to minimálne nemala odvahu. Viem však že sú ženy ktoré vedia aj o týchto veciach hovoriť dosť otvorene. Ja som raz dokonca videla youtube recenziu na kalíšok a no čo ja viem neprišlo mi to nejaké fascinujúce. Tie veci pre domácnosť sú však myslím dobré, ak sa danou témou blogerka aj zaoberá. Ja si ešte myslím, že nie je vhodné brať spolupráce kde sú nám produkty či oblečenie diktované.

Write A Comment