S prechodom leta do zimy vlasy ostávajú slabšie, pretože si musia nanovo zvykať na nové podmienky. Niektoré silnejšie vlasy toto zvládajú lepšie a tie slabšie bohužiaľ vypadávajú. Často ich vypadne veľa, pretože ich máme po lete dosť zničené a vysušené. A keď do toho príde táto zmena obdobia, výsledkom je takmer vždy ich vypadávanie. Je úplne prirodzené, že nám niektoré produkty vyhovujú viac cez zimu a niektoré cez leto. 

notino elseve loreal vlasy

O tom ako sa o svoje vlasy starám ja som vám písala v tomto článku. Nakoľko si však vlasy farbím na blond a táto farba peroxidom zaťažuje vlasy omnoho viac ako akákoľvek iná farba, sú viac náchylnejšie na ničenie. Preto musím dvakrát prihliadať nato ako sa o ne starám. Veľmi mi pomohlo to, že som nejaký čas skúmala, čo im vyhovuje, kedy im to vyhovuje a naopak, čo im nevyhovuje vôbec.  Na základe tohto už viem, kedy sú moje vlasy ,,vo forme“ a taktiež, kedy sú na tom naozaj zle.

notino elseve loreal vlasy

Ako som vám teda písala v článku (spomínanom vyššie), obyčajne používam len L’Oréal Paris Elseve Total Repair 5 regeneračný šampón a tiež balzam z tohto radu. Teraz však počas tohto kritického (prechodného) obdobia by moje peroxidom namáhané vlasy balzam zaťažil natoľko, že by ich vypadávanie bolo ešte intenzívnejšie (hodnotím na základe predošlých skúseností). Preto keď cítim, že mám vlasy slabé používam, buď kondicionér v spreji alebo L’Oréal Paris Elseve olej pre všetky typy vlasov, tie tak vlasy nezaťažia a zabezpečia rovnakú funkciu. A keďže sa mi nikdy nechce zháňať ich po drogérkach (lebo nie všade tieto produkty majú), zvyknem si ich objednať z www.notino.sk, prídu mi  v pohode domov a mám to bez starostí. Čo vy? Všimli ste si aj vy, že s prechodom obdobia sú vlasy viac náchylnejšie na vypadávanie? Snažíte sa tomu nejak predísť? Ak áno ako? 🙂

notino elseve loreal vlasy

P.S. Nedávno ste sa ma pri tejto foto pýtali s čím si robím vlny. Teraz som sa s ňou schválne odfotila, aby ste mohli vidieť, akú kulmu treba ak by ste chceli takéto pozvoľné vlny 🙂

Author

kjnvky

2 komentáre

  1. Ahojky super článek osobně bych ještě asi aj potřebovala video návod jak vlny s kulmu natočit nebo nedovedu si představit jak to udělat aby se mi ruce nezapletli jak už jsem párkrát zkoušela a vzdy to špatně dopadlo ? krásný den ?

Write A Comment