Nakoľko u nás blogerov, ale aj u rôznych pracovníkov pracujúcich v marketingu JE TÁTO TÉMA CELKOM ZAUJÍMAVÁ rozhodla som sa zhrnúť nejaké postrehy, ktoré napríklad MŇA AKO FOLLOWERA ODRÁDZAJÚ od sledovania iných účtov. Verím, že vám tento článok niečo dá. Toto sú moje postrehy:

 1. príliš časté postovanie bez prínosnej pointy – keď vidím ako sa niekto silou mocou snaží postovať ČASTO – stráca to svoje čaro a ja ako follower VYCÍTIM, že to už nie je skutočná radosť s odovzávania pôžitkov, ale len nejaké MECHANICKÉ POSTOVANIE, pre svoj osobný prospech. Takisto tento človek týmto jeho zmýšľaním PRESTÁVA BYŤ U MŇA ZAUJÍMAVÝ a prestanem ho sledovať.
 2. HLÚPE otázky pod fotkou v popise – keď vidím, aké doslova (prepáčte mi to slovo) TRÁPNE otázky niektorí dávajú pod fotku, len preto, aby tam nejakú otázku dali … CHYTÁM SA ZA HLAVU NIEKOĽKOKRÁT! Veď to svedčí o ich inteligencii. (Pre nezainterestovaných – čím viac ľudí vám fotku okomentuje tým vyšší je váš dosah. Možnosť, že vás objaví viac a viac ľudí a tým väčšia šanca aj vášho úspechu). Niektorí, ale opäť LEN MECHANICKY dávajú otázky a vidieť, že ich reálne váš názor úprimne nezaujíma, IDE OPAŤ LEN O VYŠŠÍ DOSAH, vtedy dávam opäť UNFOLLOW.
 3. ,,Pestovanie nástenky“ predstavte si, že niekoho sledujete, lebo vás jeho/jej život reálne naozaj zaujíma, no zrazu zistíte, že všetko, čo pridáva na IG – NIE JE TAKÉ ÚPRIMNÉ, je to len umelo vytvorené skrz to, lebo opäť myslí len na seba (nie na to, aby svojím followers niečo užitočné priniesol) a zaujíma ho len to aká nástenka osloví najviac followers, aby víťazom bol opäť len on  .. Samozrejme stáva sa, že niekoho zaujíma ten človek natoľko, že mu nevadí, že si nejakú nástenku PROFORMA vytvára.

Týchto bodov je u mňa viac, no toto sú také NAJČASTEJŠIE, ktoré si všímam a ktoré mňa ODRÁDZAJÚ. Avšak sú aj ľudia, ktorí čo toto robia, sa mi ich práca aj napriek tomu páči a PRETO ICH RADA SLEDUJEM, no tých je LEN ZOPÁR.  Neviem, aký názor k veci máte vy, no toto je môj a budem rada keď mi dáte tiež vedieť, čo iné odrádza od sledovania druhých vás?

photos by: Peter Lang

tričko DEZIRÉ, šatka New Yorker

tenisky Deichmann, ponožky Tesco

rifľová sukňa H&M, plátenná taška letnyhit.sk

okuliare glashgirl.sk

všetky nové foto nájdeš na mojom Instagrame: dezire.eu

Author

kjnvky

6 komentárov

 1. Ten chlieb ma vcelku pobavil, dobrá rekvizita!:D
  Ja napríklad toto až tak neriešim, instagram neberiem až tak vážne z pohľadu sledovateľa. Keď sa mi páčia niekoho fotky tak ho followujem, ak mi vadia jeho príspevky na dennych stories, tak si ho tam vypnem. Jedine čo mi príde zvláštne a nikdy by som to snáď nerobila je pýtanie si lajkov, v poslednej dobe som to videla u viacerých blogeriek, ktoré si pýtali lajky/koment s tým, že ako „odmenu“ lajknú späť nejaké fotky. Ale nie je to pre mňa dôvod na unfollow, len ja by som to nerobila :).
  THE NOELA

  • Dominika Makarova Reply

   fíííha tak to som o tom ešte ani nepočula 😀

 2. mňa osobne odrádza aj to ak nejaká blogerka ma za mesiac x-krát, začne sledovať a prestane, lebo takto naháňa sledovateľov alebo čo…. neviem či si blogerky myslia, že sme slepý ako followers alebo čo 🙁

  • Dominika Makarova Reply

   Priznám sa ja som to určitý čas robila tiež, no teraz už dlho nie a ani to neplánujem robiť, práve kvôli tomu ako sa človek potom cíti, keď mu toto blogerka urobí … :/

 3. Pekný článok 🙂 mna odrádza príliš veľa reklamy – resp. ak niekto napríklad prezentuje zdravý životný štýl a nakoniec hop príspevok s “reklamou” na čokoládové tyčinky plne cukru a iných nezdravých prísad ? toto je u mna no go 😉

Write A Comment