Túto slanú tortu sme robili ešte cez leto a keďže mala veľa pozitívnych ohlasov rozhodla som sa postup jej výroby uverejniť tu na blogu. Takisto pre prípad, keby ste sa ňou niekedy rozhodli niekoho prekvapiť. Ak vás zaujíma ako sa taká torta robí a čo všetko na ňu potrebujeme, čítajte.

Čo na slanú tortu potrebujeme:

toasty, paštéta (domáca), cíbiky, rôzne druhy salámov (šunkový, suchý, prosciutto …), plátkový syr, hlávkový šalát, zelenina (na dozdobenie)

Postup:

1. krok: Na spodok naukladáme toasty. Tých dáme toľko, akú veľkú tortu chceme mať. Začneme natierať paštétu. Aby to bolo ešte chutnejšie, zvolili sme domácu husaciu a kačaciu. Keď sme túto tortu robili prvýkrát, zvolili sme miesto paštéty cesnakovú nátierku.

2. krok: Po tom ako sme spodok natreli paštétou (natierali sme hrubšou vrstvou, aby to nebolo suché) sme vrch posypali cíbikmi.

3. krok: Postup sme zopakovali ešte 4-krát, kým sme nedosiahli výšku, akú sme chceli mať. Následne sme na celú tortu rozotreli paštétu, tak aby sme na ňu mohli zboku začať lepiť prosciutto. Paštétu je potrebné rozotrieť naozaj všade, aby sa nestalo, že sa niekde prosciutto začne odliepať.

4. krok: Keď sme už paštétu rozotreli po celej torte, môžeme začať vytvárať podklad, na ktorý budeme postupne ukladať ozdôbky zo salámov a zeleniny. Vo fantázii sa medze nekladú a teda my sme nabok nalepili prosciutto, navrch šunku (tak aby sme paštétu zakryli) a spodok sme podložili hlávkovým šalátom. Následne sme formičkami na pečenie z plátkového syra vytvorili kvietky, ktoré sme na tortu postupne začali prikladať.

5. krok: Následne sme už začali s výzdobou, všetko podľa kreativity.

A takto vlastne vznikla celá torta. Postup som sa snažila popísať, čo najjasnejšie. Pri pohľade na ňu sa môže zdať, že ide o náročnú prácu, no ako môžete vidieť z postupu, nemusí to byť také ťažké. A dokonca nemusíte mať ani skúsenosti. Chce to hlavne čas a trpezlivosť. S maminou sme si to podelili tak, že ja som urobila základ a ona (má väčšiu trpezlivosť) to vyzdobila. Ako ste na tom vy? Skúšali ste už niekedy takúto slanú tortu urobiť? Alebo ak ste to ešte neskúšali išli by ste do toho? ♥

slaná torta

slaná torta

INSTAGRAM: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment