Po tejto mrazivej zime, ktorú sme mali možnosť zažiť, naša pleť aj pokožka dostala zabrať viac ako inokedy. Aj keď si to nechceme pripúšťať a snažíme si nahovoriť, že to nie je vidieť, ostatní to vidia, že máme pleť vysušenú, unavenú a bez života. Konkrétne na toto prišla kozmetická značka Yves Rocher so špeciálnou sadou obsahujúcou výťažok z rastliny aphloia, ktorej účinok našu pleť prebudí, vypne, rozjasní a ozdraví lepšie a účinnejšie ako iné krémy. Darmo sa môžeme s inými produktmi snažiť dať našu pleť do poriadku, ak neobsahujú práve túto zložku. Ak vidíte na sebe, že potrebujete so svojou pleťou niečo robiť, hanbíte sa za ňu, tak ako som sa hanbila aj ja … tu je spôsob ako s tým ,,zatočiť“ ľahko, rýchlo, nie draho a hlavne účinne.

V tomto týždni som absolvovala 7-dňový jarný detox pleti, kedy som každý večer pri umývaní tváre používala tento čiastiaci gél. Obsahuje drobné čiastočky (niečo na spôsob drobného peelingu), vďaka ktorým moju pleť do hĺbky vyčistil. Vyrážky a mastnota sa prestanú tvoriť jedine vtedy, keď je pleť dokonale vyčistená a môže dýchať. A práve o toto sa tento gél vie postarať. Tomuto súzneniu prispieva aj jeho prírodné zloženie.

Keď som mala pleť dokonale vyčistenú, naniesla som nočný krém. Je ľahký, príjemne voňavý (avšak nie príliš), vstrebateľný, aby pleť počas noci mohla absorbovať účinky zo spomínanej rastliny aphloia. Keď som ráno vstala, moja pleť bola rozjasnená, vypnutá a videla som na sebe, že moja pleť nevyzerá ,,ovisnuto“ ako inokedy. Čo sa mi na tomto kréme páči, je aj jeho hutné zloženie (avšak nie veľmi), ktoré navyše svojou funkciou vypínania vyhladzuje aj prvé vrásky.

Jarný detox z rady Elixír Jeunesse myslel aj na jednu dôležitú vec, na ktorú iné značky často zabúdajú. A to s príchodom prvého jarného slnka nám (ak sa nechránime) zvyknú ,,vybehnúť“ alebo rozmnožiť sa pehy a pigmentové škvrny. Často to riešime tak, že to berieme na ľahkú váhu a zbadáme sa až keď je neskoro. Tento denný krém nielen hydratuje, ale navyše je aj s ochranným faktorom. Jeho plusom taktiež je, že po na nanesení pleť nevyzerá mastne, ale matne. S čím som sa zatiaľ u veľa krémoch nestretla a hodnotím to ako jeho naozaj užitočný prínos.

V prípade, že ťa tieto produkty zaujali je možné ich dostať v týchto cenách: čistiaci gél 7,90€, nočný krém 18,90€, denný krém 18,50€. Alebo ich môžeš mať zadarmo výhrou v súťaži, ktorá práve prebieha na portáli zdravie.sk, kde stačí zodpovedať jednoduchú otázku a produkty môžu byť tvoje.

Čo povedali iní a ako sa im tieto produkty pozdávali si môžeš pozrieť v príspevkoch uplynulého týždňa na mojom Instagrame: dezire.eu

Author

kjnvky

6 komentárov

  1. tento nemaaa chybu (: akurat nan cakam z notina a skusim uz aj lancome Énergie De Vie tak hadam to bude rovnako dobre 🙂 DAkujem z asuper clanok

Write A Comment