Nakoľko bol tento článok na Instagrame v stories celkom žiadaný, tak nech sa páči, je tu 🙂 Nájdete tu zaujímavé miesta z Prahy pre pekné fotky na Instagram a takisto užitočné tipy ako sa k nim dostať, pretože občas to také jednoduché nie je.

V Prahe som bola pred pár dňami na víkend. Program som si teda nastavila tak, aby som postíhala všetky miesta, ktoré som mala na svojom wishliste. Išlo o: Karlov most, nová kaviareň/cukráreň Chloe (s kvetovanou stenou), prechádzka po starom meste a Terasa u princa. Urobiť peknú fotku je občas riadna veda, hlavne keď vám k tomu bráni ,,milión“ prekážok (niektoré to určite poznáte). V tomto článku vás upozorním aj na tie, aby ste boli pripravené a aby vám k peknej fotke nič nebránilo. Čo sa vám zíde?

 • fotogenickú kabelku
 • pekné počasie (krajšie na fotkách vynikne)
 • foťák, ktorý dobre fotí
 • nejaký ten pekný sveter
 • niekoho, kto vás odfotí
 • GPS v mobile (bez toho by som zašitú kaviareň Chloe ťažšie našla)
 • rúž – krajšie na fotkách vynikne tvár
 • umyté vlasy
 • mašla do vlasov (moja béžová – kúpená v Takko v zľave za 2€)
 1. Terasa u princa – je reštaurácia, nájdete ju oproti Orloju. Fotku si tam však neurobíte bez toho, aby ste si tam niečo neobjednali. Okrem toho je drahšia, niečo na spôsob UFO v  Bratislave. Treba tiež vychytať pekné počasie, pretože nakoľko je to na streche, môže sa stať, že bude zatvorené. Odporúčam tam ísť v doobedňajších hodinách a teda keď tam nebude ešte toľko ľudí. Šanca, že si urobíte peknú fotku bude väčšia a nebudú vám tam za pätami behať ľudia, ktorí si budú tiež chcieť urobiť fotku.  Za vstup nahor sa neplatí. Myslím si, že aspoň raz vidieť tento výhľad stojí zato.

terasa u prince dezire fashion blog

2. Kaviareň Chloe s kvetovanou stenou – ak by ste sa rozhodli navštíviť ju tiež, odporúčam privstať si, aby sa vám ušlo miesto pri kvetovanej stene. Tá je tam iba jedna a sú pri nej len dva stoly. Kaviareň otvárajú v nedeľu o 10:00. Ja som tam prišla 10:30 a už boli oba obsadené. Ak ste z tých, ktoré sa hanbia urobiť si fotku hocikde, tak tu nemusíte, pretože sa pri kvetovanej stene fotil úplne každý. Ja som sa svojimi fotkami inšpirovala ich naozaj krásnym Instagramom. Okrem toho pripravte sa nato, že je to tam drahšie.

kaviareň chloe praha dezire

kabelka Answear (už ju nemajú)

kaviareň chloe praha dezire

3. Karlov most – urobiť si na ňom peknú fotku s výhľadom na Pražský hrad nebolo tiež také jednoduché. Nájsť si aspoň nachvíľu kúsok voľného miesta, kde sa budete môcť postaviť (zapózovať) a nebudú vám behať ľudia do záberu bolo celkom víťazstvo. Preto ak sa chcete vyhnúť veľkému množstvu ľudí a chaosu, odporúčam ,,navštíviť“ Karlov most v doobedňajších hodinách, počas pracovných dní. Fotke vie veľmi dodať aj pekné oblečenie, tak ak ste si zrovna niečo pekné jesenné/zimné kúpili, teraz je nato ten správny čas 🙂

Karlov most dezire blog

kabelka Answear, slnečné okuliare letnyhit.sk, náramok Petra Toth

Karlov most dezire blog

4. Prechádzka po Starom Meste – keď už sme mali pamiatky obehané, zvyšok nedele sme strávili obyčajným potulovaním po uličkách. Až vtedy som Prahe akokeby viac precitla. Na nič som nemyslela, popíjala punč a užívala si všetko to, čo sa dialo vôkol. Vtedy som si uvedomila, že môžem ďakovať za ďalší krásny víkend …

INSTAGRAM: dezire.eu

 

Author

kjnvky

1 Comment

 1. Parádní článek zas a opět, děkuji! Jen škoda že já byla v Praze o týden dříve a teď musím opět naplánovat cestu abych navštívila místa které si zmiňovala v článku abych konečně vytvořila pěknou fotku… Ne hlavně abych si užila Prahu jako Prahu s jejím kouzlem a ne honění vše vidět za krátký čas ale i tak to stalo za to. Krásný den večer a každou sekundu, těším se na další článek foto na insta atd. Jsi úžasná ?

Write A Comment