Možno si niektorí položíte otázku, čo musí mať kaviareň/reštaurácia nato, aby bola Instagramová? Tí, ktorí ste vo svete Instagramu ako doma, tak viete, že sú to také kde jedlo nie len dobre chutí, ale aj pekne vyzerá. Okrem iného takéto podniky budujú svoj rating aj na pekne zariadenom (fotogenickom) prostredí a akonáhle sa objavia na sociálnych sieťach, predávajú sa samé. V dnešnom článku by som vám rada odporučila zopár z mojich obľúbených, aby keď budete v Bratislave, ste vedeli kam zájsť. Ak holdujete môjmu vkusu poznajúc z Instagramu alebo osobne, možno sa vám niektoré z týchto miest zapáči natoľko, že sa tam niekedy rozhodnete zájsť

Tento článok nie je sponzorovaný ani jedným z nižšie spomenutých podnikov, ide len o odporúčania a tipy autorky.

Mondieu

Mondieu fashion dnesjem
Mondieu je mojou úplne najobľúbenejšou cukrárňou. Sedieť sa dá vnútri aj vonku. Táto cukráreň sa nachádza v centre mesta a dokonca tam má hneď 3 prevádzky (všade je príjemne). Vybrať si môžete sladké koláčiky, zdravé raňajky, rôzne druhy káv a limonád. S obsluhou som nikdy problém nemala. S cenami treba rátať typickými pre centrum Bratislavy. Viac o ich dobre vyzerajúcich koláčikoch si môžete pozrieť na ich Instagrame.

Zeppelin

Kaviarne Bratislava centrum mesta
Cukráreň Zeppelin nájdete tiež v centre Bratislavy na Sedlárskej 10. Nachádza sa v rušnejšej časti, podobne ako Mondieu, no mne osobne to nevadí. Práve naopak aj z tohto miesta pri šálke kávy zvyknem rada pozorovať a vychutnať si atmosféru typickú pre Bratislavu. Pochutiť na koláčiku si môžete aj vonku na terase, ktorú skrášľuje vo vchode väčší lem vytvorený z kvetov (vidieť z menšej časti na fotke) a takisto biele retro stoličky so stolíkmi.

Pink Garden

najlepsie kaviarne v bratislave
Aj túto cukráreň som sa rozhodla navštíviť z dôvodu či koláčiky, ktoré tak dobre vyzerajú aj tak dobre chutia. A bola som milo prekvapená, že áno. Kaviareň je na fotky ako stvorená. Od fotogenickej steny, cez kreslá, sedačky, dekorácie … Ak môžem poradiť, keď si tam budete chcieť urobiť fotku (a nemáte rady keď pri tom vás všetci pozerajú) choďte tam v nedeľu doobeda, kedy sme tam boli aj my. Vtedy tam takmer nikoho nebolo. Pink Garden nájdete presťahované na Muchovom námestí 3 a inšpiráciu na fotku si môžete pozrieť na ich Instagrame.

Rooftop by Regal

Regalburger bratislava
Priznám sa hamburgery príliš nevyhľadávam, no keď už dostanem naň chuť doprajem si taký, z ktorého mi nezostane ťažko a tým je práve Regalburger. Na tejto reštaurácii milujem ako chutne dokážu hamburger pripraviť a taktiež prostredie na streche s výhľadom, na ktorom sa hneď jedlo o čosi lepšie vychutnáva. Ak si dobrý hamburger radi doprajete, viac z ich ponuky nájdete na ich Instagrame.

Aucafe Grill & Lounge

Au cafe Bratislava reštaurácie dnesjem
Reštaurácia Aucafe sa nachádza na nábreží Dunaja (zo strany Petržalky). Je ideálna na romantickú večeru, ktorú umocní výhľad na rozsvietenú večernú Bratislavu. Cenovo a chuťovo sa vyrovná náročnejším. No degustačný zážitok z ich jedla jednoznačne stojí zato.

Toľko k užitočným tipom, kde si pochutiť na dobrom jedle a posedieť v príjemnom prostredí. Snáď som vašim ,,chúťkam“ aspoň trochu ulahodila a niektoré z týchto miest sa raz rozhodnete navštíviť. Ak vás niektoré zaujalo, poteším sa keď mi dáte vedieť do komentárov 🙂

Ďalšie reštaurácie/bary v Bratislave, kde to rozhodne stojí zato sú:

Sky Bar & Restaurant

Enjoy Coffee

Reštaurácia Hrad

Aušpic

UFO

Dominika ♥

Author

kjnvky

Write A Comment