Do Košíc sme cestovali ešte začiatkom júla na kamarátkinu svadbu a teda na jeden víkend. Ako to už zvyknem pred výletmi robiť – vždy si vopred vyhľadám nejaké pekné miesta, ktoré by sme mohli navštíviť a ak sa bude dať, urobím z nich pekné fotky ako inšpiráciu pre vás na Instagram. Či sa mi to tentokrát podarilo ohodnoďte sami.

kosice fashion dezire dnesnosim blog

Pravdupovediac Košice ma celkom PREKVAPILI. Bola som tam len raz, aj to cez zimu a vtedy to tam vôbec nežilo. Moje pocity z Košíc ostali teda skôr všedné. Pricestovali sme tam v piatok poobede a večer nás kamaráti zobrali spoznať Hlavnú ulicu, kde to vraj NAJVIAC ŽIJE. Tešila som sa, lebo mám rada keď je v uliciach živo, kde sa ľudia medzi sebou aj rozprávajú, smejú sa … o to lepšie sa potom cítim aj ja. Popri uchlipkávaní si z piva som sa viac menej NECHALA UNÁŠAŤ TEPLÝM LETNÝM VEČEROM a pozorovala ľudí. Dostalo sa mi pocitu, že ľudia mi tu prídu viac živší, spontánnejší, možno radostnejší … Neviem … Keď si idem sadnúť niekde v Bratislave, okrem toho, že som hneď pri vchode premeriavaná od hlavy po päty (že kto to prišiel a čo má na sebe), tak tu si ma nikto ani nevšimol a KAŽDÝ SI IŠIEL SVOJE. V tej chvíli som pocítila, že tu sa mi bude ,,sveta žiť“! A tak aj bolo. Nakoľko bola  v sobotu svadba až 16:30, mali sme celý deň pre seba a tak sme od rána vyrazili spoznávať.

dnescestujem fashion dezire blog slovakia

Ešte pred touto ,,púťou“ sme narazili na tieto dobre vyzerajúce šišky a povedali si, čo iné by nás malo DO CELÉHO DŇA viac navnadiť, ak nie takáto chutná mňamka. Pre mňa aj toto obyčajné ráno malo nejakú tú svoju vzácnu iskru, pre ktorú som sa ho rozhodla zvečniť. Urobiť takúto foto (viď nižšie) ma inšpirovala česká blogerka  fashioninmysoul. Mimochodom na IG ste sa ma pýtali, kde som na šišky narazila. Majú ich v donutérii na Hlavnej, nájdete ich ako Guilty Donuts, z opačnej strany ako je Dóm sv. Alžbety.

dnesjem dezire blog donut sisky

Videli sme toho veľa pekného, no nie zo všetkého vyšli aj pekné fotky 😀 tak aspoň takto skromnejšie 🙂 Keď som uvidela Jakabov palác (na foto nižšie) na internete nechcelo sa mi veriť, že je naozaj v Košiciach a hneď som ho zaradila do môjho ,,must to see“ listu. V reáli bol ešte krajší ako na fotkách a tak sme tam strávili dlhší čas ako sme pôvodne plánovali. Celú sobotu a nedeľu sme sa nikam neponáhľali, nič sme neplánovali, len sme sa prechádzali a čakali, čo pekné uvidíme.

Keďže bolo teplo na tieto potulky som si obliekla moje nové (dlho vysnívané) červené šaty na ramienka z Answear. Tie splnili svoju funkciu tak ako z praktickej stránky, tak aj z vizuálnej. Šaty mi nie sú tesné, kvôli čomu by som sa mohla cítiť nepohodlne. Naopak, sú voľné, nebolo mi v nich taktiež teplo a tak ma nič nevyrušovalo v užívaní si dňa.  Na túto celodennú prechádzku som myslela aj na obuv. Zvolila som sandále s mäkučkou podrážkou, ktoré aj svojou telovou farbou nerušili krásu šiat, len ju príjemne dotvárali. Odfotiť sa mi ich však bohužiaľ nepodarilo.  V prípade, že by som počas dňa niečo nakúpila, som si zobrala pre istotu väčšiu tašku toto leto tak populárneho slamenného dizajnu. Tú, keď som si objednávala, sama som nečakala, že ju budem nosiť až tak často. No priznávam, možno je to aj tým, aké sú toto leto slamenné veci hit 😀 Ak by sa vám náhodou páčila, mám ju z AnswearMomentálne ju dokonca nájdete v zľave.

kosice dezire fashion dezire blog

Pri vytváraní svojich foto z Košíc som sa taktiež sústredila nato, aby sa vám na Instagrame páčili a ak sa pošťastí, možno vás aj niektorou z nich inšpirovala. Nepodarilo sa mi ich urobiť veľa, lebo ako som spomínala, za krátky čas sa toho veľa stihnúť nedalo a taktiež nie vždy každá fotka vyjde, veď to poznáte … no, čo sa dalo urobiť, som urobila. To či nejaký úspech fotky mali a ak áno aký, si môžete pozrieť na mojom Instagrame TUTUTU a TU. Čo sa mňa týka – ostáva mi veriť, že som vám Košice predostrela v rámci možností zaujímavo a tiež, že sa vám fotky páčia. Ako ste na tom vy? Poznáte veľa pekných miest v Košiciach? Ak áno šup sem s nimi, nech viem kam nabudúce ísť (kde fotiť) a tiež nech pomôžeme iným čitateľom kam pri návšteve Košíc ísť 🙂

Author

kjnvky

Write A Comment