Priznám sa veľký čitateľ kníh teda nie som a keď už mám nejakú vziať do ruky, musí to stáť naozaj zato. Pri tvorení tohto článku som teda zvažovala či napísať o mojich top knihách alebo o mojich obľúbených filmoch. Nakoniec pútavé knihy, pri ktorých ani zďaleka nejde o romantiku … to vyhrali. Aké to sú? Čítajte.

TOVAR – musela som knihu párkrát zavrieť, aby som dokázala rozdýchať tie nechutnosti

Je o žene, ktorá si prostitúciou zarábala na drogy. Jej telo je v knihe ponímané ako tovar … Nepichala si bežný heroín, ale čierny, ktorý je oveľa silnejší a nebezpečnejší. Je to strhujúci a napínavý príbeh napísaný podľa skutočnej udalosti. Kniha popisuje, aké nechutnosti dokáže prostitútka z ulice kvôli drogám urobiť a ako ďaleko je až kvôli nim schopná zájsť. Niektoré úryvky boli pre mňa tak nechutné, že som nedokázala veriť vlastným očiam, že také niečo naozaj existuje … Musela som ju niekoľkokrát zatvoriť, aby som ju rozdýchala. Odporúčam len pre silné žalúdky …

Prostitútka –  ako sa zo ,,šedej myšky“ stane prostitútka

Je o žene s nízkym sebavedomím, ktorú okolnosti prinútia vysťahovať sa z domu a nasťahuje sa ku kolegyni z baru. Neskôr zistí, že ubytovňa, na ktorej býva funguje ako privát/súkromný bordel, ktorý každú noc navštevujú klienti. Spočiatku sa tohto sveta strání, no neskôr vidiac pozlátko z rýchlo zarobených peňazí ju vtiahnu do tohto sveta. Slušní chlapi striedajú násilníkov a čudákov … z privátu sa stáva luxusný bar. Najzarážajúcejšie na tejto knihe je to ako sa z hanblivého dievčaťa stane sebavedomá prostitútka.

ZLATOKOPKA – kniha odkrýva, čo všetko zlatokopka musí pretrpieť, aby pred ostatnými vyzerala šťastná

Knihu by som odporučila mladým naivným dievčatám, žijúcim vo svojej bubline, ktorých láka svet luxusu. Odkrýva to, čo všetko zlatokopky v súkromí musia pretrpieť (o čom sa bežne nehovorí) len preto, aby sa mohli chváliť drahými dovolenkami a oblečením luxusných značiek. Taký sumár zmýšľania zlatokopkiek, ktorý kniha zachytáva: žena si zaslúži, aby bolo o ňu postarané a nenájde si len tak hocikoho, pretože má svoju úroveň. Zlatokopky o mladých zajačikov nikdy ,,nezakopnú“. Sú názoru, že ženu nevedia patrične ohodnodnotiť, nemajú postavenie a nevedia sa správať. Naopak starší muži sú pre nich gentlemani, vyspelí, vedia, čo od života chcú, nepotrebujú si sebe ani druhým nič dokazovať, ani sa s nikým porovnávať. To, či s nejakým mužom zlatokopka vôbec nadviaže kontakt sa často rozhoduje podľa auta, aké vlastní. Starších mužov zas takéto naivné ženy priťahujú, pretože si z nich ľahko môžu urobiť svoju korisť. Radi sa ,,pýšia“ na verejnosti tým, aká krásna mladá žena o nich ,,zakopla“. Čím viac ,,vylepšení“ (prsia, pery, vlasy …) na sebe žena má a v akých drahých značkách chodí oblečená sa hodnotí – aký bohatý jej partner je.  Dej tejto knihy ma dokázal pohltiť natoľko, že som mala pocit, že tento život žijem ja a to mi pomohlo uvedomiť si, aký život by som nikdy žiť nechcela.

Toto sú tri z najzaujímavejších kníh, aké som čítala. Bavilo vás čítať o nich? Poznáte niektorú, príp. zaujala vás niektorá natoľko, že by ste si ju prečítali? Aké iné napínavé knihy poznáte, ktoré by ste vedeli odporučiť?

INSTAGRAM: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment