Nakoľko ma v tejto zime nebavilo príliš chodiť von, snažila som sa čas doma tráviť, čo najviac efektívne. Či sa mi to darilo a akým spôsobom sa dočítate v článku.

Vianočný stromček som tentokrát nechala dlhšie ako obvykle. Nie preto, že by sa mi do toho nechcelo, no skôr som mala pocit, že keď všetku tú výzdobu zbalím, ostane v obývačke prázdno. Nakoniec som to však vymyslela nejakými dekoráciami, ktoré som doma našla a je to fajn.
Na netflixe som si rozpozerala seriál Harry & Meghan. Je o tom, čo sa deje za múrmi kráľovstva, o čom sa bežne nehovorí. Prišlo mi zaujímavé dozvedieť sa ako to v skutočnosti je. Aktuálne som v polovici a zo seriálu som si opäť raz uvedomila, že sláva nie je nadarmo. Keď si pomyslím ako sa niektorí ľudia za ňou doslova ,,ženú” a to ani zďaleka netušia, aká vie byť doslova krutá. Tento seriál presne vystihuje to, že nie je všetko zlato, čo sa bliští.

Začalo mi vadiť, že vždy keď som sa pozrela do skrine to tam doslova kypelo. Pri pohľade do nej, som bola viac nervózna ako by som si z nej mala niečo vybrať. Chcelo to zmenu a to radikálnu. Teraz tam mám už len veci, ktoré v tomto období nosím rada a nie zbytočnosti, ktoré mi len zaberali miesto. Takto mám aj oveľa väčší prehľad v tom, čo mám a kde to mám.

Prestalo ma baviť chodiť do nákupných centier.  Asi prišiel čas, že som sa toho už tak nasýtila, že mám pocit, že tam nič zmysluplné nenachádzam.

Odhodlala som sa urobiť lotusový cheescake (môj obľúbený). Nakoľko nepečiem každý víkend a nemám také skúsenosti s pečením, mala som pred tým celkom rešpekt. No zvládla som to a pochutili sme si.

Nielen za posledný mesiac, ale celkovo som si uvedomila ako som už presýtená nakupovaním neustále niečoho nového na seba. Už to nebola taká tá ozajstná radosť ako kedysi a vtedy som si povedala, že je na čase povedať si stop. Začala som viac kreovať/kombinovať z toho, čo mám doma. A musím povedať, že toto vynájdenie sa mi aktuálne robí väčšiu radosť ako keď som si niečo kúpila.

Začali ma baviť reelsy tzv. organize with me. Prišlo to do takého štádia, že som si vyhľadávala rôzne hacky ako si doma upratovanie, čo najviac uľahčiť. Spísala som teda zoznam a po asi pol roku sa vybrala do Ikei. Síce sa mi podarilo kúpiť len polovicu vecí, no aj z tých som mala radosť. Medzi nimi bol napr. aj tento šikovný organizér.

Pociťujúc neistotu/nestabilitu dnešnej doby a to ako všetko zdraželo som si uvedomila, že som obmedzila chodenie do barov/reštaurácii. Je mi ľúto dať len tak 10€ za drink ako nedávno. To fakt radšej zostanem doma. Má to však aj svetlú stránku. Keď človek menej takto chodí o to viac je mu to potom vzácnejšie keď si vyjde raz za čas.

Rozhodla som sa dať druhú šancu veciam, ktoré boli ožmolkované. Bolo mi ľúto ich nenosiť alebo vyhodiť, len preto že boli na nich žmolky. Tak som si jeden večer sadla a začala odžmolkovávať. Nakoniec bolo z jedného svetra päť a hneď  bolo zas, čo nosiť.

Tieto šaty sú jedna z mála vecí, ktoré som si počas januára dovolila kúpiť. Aj to len preto, lebo všetky ,,obstojné” spoločenské šaty, čo som mala, sa mi podarilo predať, takže som už žiadne doma nemala. A inak … začal sa mi páčiť presne takýto ,,ničím nerušiaci” štýl. Keď už som šaty vyberala, povedala som si, že to nebudú žiadne ,,jednorazovky”, ale nech si ich aspoň 3x na seba dám. A myslím, že tieto ešte využitie určite budú mať.

V januári som mala narodeniny. Avšak nakoľko už nie je sa čím chváliť (nejde o typický instagramový vek) 😀 som to už nemala potrebu dávať na IG. Po rokoch ma prvýkrát netrápilo, že o tom nikto nevie. Nechcelo sa mi ani nejak oslavovať, nie preto, žeby som nemala náladu. Ale skôr mi bol cennejší čas doma.

Do mojej instagramovej techniky pribudli tieto dva veľké softboxy. Často keď som prišla domov z práce už bolo takmer pološero a počas takého svetla sa nedá veľmi tvoriť. Aktuálne už teda pracujem s týmto. Dokonca mi niekedy pomáhajú aj cez deň, keď potrebujem nasvietiť iba jednu stranu, na ktorej mám tieň.

K januáru teda toľko. Snáď som vás dĺžkou článku neunudila a dozvedeli ste sa niečo nové, možno pre vás zaujímavé/užitočné. Myslím si, že mať nadhľad a pokojnú myseľ v dnešnej neistej dobe je niečo, čo si za žiadne peniaze nekúpime … Tak sa za nimi toľko nežeňmne, nemusí to stáť zato …  Vychutnávajme aj to na čo sme predtým tolko času nemali, vie to priniesť obrovskú radosť. Majte ešte pekný víkend ♥

Author

kjnvky

Write A Comment