photos by: Lukáš Sobin

Možno ste niektorí zaznamenali, možno nie – momentálne mám deaktivovaný učet na Instagrame. To znamená, že ma tam nevyhľadáte ani nič z mojich príspevkov … Potrebovala som už oddych, pauzu … Mám pocit, že už som nemyslela na nič iné len nato kedy, kde, akú fotku urobím. Bolo to neznesiteľné. Je iné keď z toho máte radosť a je iné keď vám to už natoľko prerastá cez hlavu, že sa z toho nedokážete tešiť –  a to bol môj prípad. Práve v tomto okamihu (zhruba pred týždňom) som si povedala koniec.

Pomyslela som si – ak chcem po znovu pridávať príspevky s chuťou a radosťou, ktorá bude viditeľná, musím s tým na nejaký čas seknúť. Vážne, nie je nič horšie ako keď na nič iné nemyslíte – stále len nato jedno a vy sa neviete pohnúť z miesta. Keď je do toho človek tak ponorený, neuvedomuje si ako veľmi ho to zväzuje a obmedzuje. Zabúda na svet okolo, zabúda sa tešiť z maličkostí, chce stále viac … a toho dokáže človeka psychicky zruinovať. Popri sledovaní Instagramu sa neustále porovnáva s inými a ak náhodou nie je dostatočne dobrý, nálada je na bode mrazu. A ani toto nebolo u mňa nič neobvyklé. Okrem toho, neviem prečo, ale nikdy som si tak nevšímala ,,hejty“ od ľudí ako tomu bolo teraz. Začala som si všetko až príliš brať k srdcu, dôležité boli pre mňa názory ľudí, ktorí za moju pozornosť ani zďaleka nestáli … Sama som sa vedome trýznila, sama som si ,,kládla polená popod nohy“. Občas som mala taktiež pocit, že už pri postovaní, na nič iné nečakám, len nato, aký prvý ,,hejt“ dostanem … čo ma pochopiteľne vedelo položiť ešte viac.

Čas bez Instagramu som si dala preto, aby som nabrala stratený nadhľad, aby som našla cestu von z toho zakliesnenia, ktoré teraz v sebe cítim a taktiež, aby som si prinavrátila radosť z pridávania príspevkov tak ako tomu bolo kedysi.  Mám v sebe ten problém, že až príliš beriem v úvahu, to čo si o mne a o mojom verejnom výstupe myslia iní a to ma zväzuje. Neviem sa nad to tak povzniesť, dosť som to riešila a to mi vždy bralo čas a chuť tvoriť. 

Viete … veľa urobí aj to, (a to teraz nechcem zo seba robiť niečo viac), ale často počúvam ako ma na sociálnych sieťach sledujú z rôznych strán a to vnímam ako zodpovednosť. Cítim, že čím viac ľudí o mne vie, tým väčšmi si chcem svoje súkromie strážiť. Stáva sa, že človek nechce pred nikým vyzerať zle a to ho zväzuje ešte viac. Dokáže zviazať natoľko, že sa nedokáže už ani pohnúť … A toto bol presne stav, do ktorého som sa dostala. … ako sa hovorí, ak chceme podať rovnako dobrý výkon – občas musíme cúvnuť, aby sme mohli znova napredovať. A presne takto to teraz cítim.

Šaty Answear, kabelka Answear

sandále CCC

P.S. Len pre info – z Instagramu neodchádzam úplne. Dávam si len nejaký čas na ,,zregenerovanie“ a budem sa tešiť keď sa tam čoskoro opäť uvidíme … 🙂

Pekný nadchádzajúci týždeň …

Author

kjnvky

3 komentáre

  1. Je mi z toho smutno, keď to čítam, bežný užívateľ sociálnych sietí si asi len ťažko predstaví, čomu všetkému musí čeliť človek, ktorý si pomocou účtu na instagrame zarába na živobytie. Psychický nátlak je isto veľký.. veľakrát však len do tej miery, do akej si ho pripustíš. Sú ľudia, ktorí si z hejtovania spravili takmer profesiu, pretože im mentálna kapacita nestačí na to, aby boli schopní formulovať konštruktívnu kritiku. Ja osobne vnímam, že stále na sebe pracuješ a skvalitňuješ obsah, či už sa to týka úrovne článkov alebo fotografií. Tvoje príspevky sú vkusné, nápadité. Držím palce do budúcna a prajem veľa síl na znovunadobudnutie odolnosti a schopnosti selektovať spätnú väzbu podľa toho, či si z nej môžeš pre seba vziať niečo prospešné alebo ti nedáva vôbec nič a nezaslúži si tvoju pozornosť.

  2. Já fotím kosmetiku, takže to moc neřeším. Prostě co nafotím, hodím na IG, ale rozhodne ne všechno. Nejsem zase tak aktivní, ale úplně tě chápu, že to může lézt na mozek… když člověk fotí fashion, fotil by každý den, co má na sobě, já fotím tak jednou týdně, tak se to ještě dá 🙂 jsem tak víc v klidu a během týdne sahám jen do galerie nafoceného… detox určitě není na škodu a věřím, že ti pomůže 🙂

  3. úplne chápem o čom píšeš 🙂 priznám sa, že som čakala, že tvoj detox bude trvať o niečo dlhšie..ale ak ti stačil týždeň, tak sme radi, že si späť 🙂

    WHEN PIGS FLY

Write A Comment