Včera som sa vrátila zo 4-dňového tripu z Holandska a keďže som ešte plná endorfínov, povedala som si že kedy inokedy ak nie teraz sa s vami podeliť o dojmy. A veruže ich nie je málo! Po tom nešťastnom období, ktoré bolo (korona, vojna …) my tento výlet padol viac ako vhod!! V tomto článku by som vám rada dala tipy, nato čo sme videli my, prečo sa vôbec do Holandska oplatí ísť a čo najzaujímavejšie sme videli. Na Instagram som dávala zopár stories, no myslím, že stojí zato k niektorým miestam povedať aj viac a práve preto som sa rozhodla pre tento článok.  To najhorúcejšie práve prichádza! 🙂

  1. Keukenhof + tulipánové polia

Nekonečné lány tulipánov, výstava rôznych kvetov, aj tých najabstraktnejších … za mňa najväčšia topka celého výletu♥ Tieto tulipánové záhrady vyhľadáva množstvo turistov práve v tomto období na jar, kedy to tam všetko prekvitá rôznymi druhmi tulipánov a iných kvetov. Kopec farieb, ktorými to tam žiarilo zo všetkých strán ma nabilo neskutočnou energiou. Vstup do Keukenhof nás vyšiel 19 eur na osobu/ na celý deň a s čistým svedomím môžem povedať, že to stálo zato. Ak sa sem vyberiete tak odporúčam na celý deň, pretože je to obrovské a na každom kroku je tam, čo pozerať/fotiť.

Keukenhof

Keukenhof

2. Amsterdam + nočný život na Red Light District

Cestovanie ma neskutočne oslobodzuje. Kto to pozná tak vie. Navštíviť aspoň raz za čas inú krajinu, byť v inom prostredí, okúsiť iné jedlo, spoznať kultúru danej krajiny … to je jednoducho niečo pričom sa viem totálne odreagovať. Amsterdam ma zaujal slobodou, ktorá je tam všade citeľná … Ľudia sa tam obliekajú kadejako a mala som pocit, že nikto po nikom nepozeral, nikto si z ničoho nič nerobil … žiadni vyobliekaní/nafúkaní ľudia, žiadne strojené pohľady … ľudia tam mám pocit, že žijú veľmi uvoľnene (neviem či to je tým, čo všetko je tam povolené :D). Každopádne … už len byť tam a cítiť to všetko, bolo veľmi oslobodzujúce.

Amsterdam

Amsterdam
Byť v Amsterdame a nezažiť nočný život na Red Light District by bola veľká chyba. Kto o tejto ulici ešte nepočul tak je to ulica plná nočných klubov, kde vo výklade každého stoja ženy v spodnom prádle, z ktorých si muži môžu vyberať. Pre mňa to bol zážitok hlavne preto, že som takéto niečo v žiadnom inom meste nevidela.

3. pri mori v Holandsku – Bloemendaal aan Zee

Do Holandska môžete ísť aj cez leto a spojiť to s letnou dovolenkou pri mori. Pláž je tam rozsiahla, nádherná a veľmi pokojná nakoľko je vzdialená od mesta a všetkého rušivého. Aspoň teda v časti Bloemendaal aan Zee, v ktorej sme boli my. Nakoľko sme mali požičané auto (počas celého výletu) nebol problém dopraviť sa aj sem. Na tomto mieste by som si vedela predstaviť piknik s partiou popíjať pivo, smiať sa, pozorovať výhľad a nič neriešiť :))

Holandsko

4. Skanzen Zaanse Schans – ,,slovenské Čičmany“

Ak by ste chceli spoznať pravý dedinský život aj so svojimi tradíciami bez akejkoľvek komercie, určite by ste nemali vynechať skanzen Zaanse Schans. Uvidíte tam ako sa vyrábajú syry (aj ich ochutnávku), miestny folklór, mlyny a pod. Toto miesto mi pripomínalo slovenské Čičmany. Som síce mestský typ, no toto miesto vo mne veľmi zarezonovalo pokojom a hlavne svojou prirodzenosťou, akou to tam všetko dýcha.

Zaanse schans

Tak toto bola taká malá ochutnávka toho najzaujímavejšieho, čo sme v Holandsku za 4 dni videli. Ak by som mohla, celý výlet by som si zopakovala znova, avšak teraz už návrat do reality. Ak by ste sa sem niekedy chystali a mali by ste nejaké otázky pokojne mi napíšte, rada poradím.

Author

kjnvky

Write A Comment