Vitajte na Santorini – na jednom z najkrajších miest, ktoré som mala možnosť navštíviť 🙂 Teším sa, že nielen prostredníctvom fotiek na Instagrame, ale aj týmto článkom vám môžem odovzdať zopár užitočných rád, čo sa na Santorini oplatí vidieť a taktiež podeliť sa o radosť z neho. A ak by ste potom mali k nemu akékoľvek otázky, kľudne napíšte, rada zodpoviem.

Let z Viedne na grécky ostrov Santorini trvá 2 hodiny. Je to veľmi malý ostrov, ktorý má od severu na juh necelých 30 km a na šírku nejakých 20 km, takže na aute, štvorkolke alebo skútri ho v kľude prejdete za jeden deň. Zaujímavosťou taktiež je, že tento ostrov vznikol výbuchom sopky v 16. storočí a aj preto na celom ostrove nájdete len čierne pláže. Pre Santorini sú typické biele domčeky s modrými strechami, ktorých tam je všade navôkol. Najzaujímavejšie mestáFira (Thira – hlavné mesto) a Oia (mestečko postavené na útesoch s nádherným západom slnka). Nakoľko cieľom našej dovolenky bolo oddychovať vybrali sme si pokojnejšiu časť ostrova a to mestečko Kamari pri pláži, kde sme strávili väčšinu dovolenky.

Takýto outfit som zvolila na cestovanie. Som háklivá na klímu v lietadle (najmä ak je let dlhý) a tak si vždy zvyknem zobrať so sebou niečo naviac. V tomto prípade to bola rifľová bunda. Okrem toho počas cestovania sa vždy najlepšie cítim v pohodlných legínach a v teniskách.

Tak takto nejako to vyzerá v jednom z najkrajších miest na Santorini – v mestečku Oia. Takýchto výhľadov je tam neúrekom. Ako som spomínala, mestečko je postavené na útese a práve na tejto fotke je pekne vidieť ako ,,kaskádovito“ sú tam domčeky postavené.

Tieto kvety vidno po celom ostrove a mám pocit, že hoc by som tam bola mesiac nevedela by som sa ich nabažiť dostatočne 🙂 … aj preto fotka pri nich nesmela chýbať. Mimochodom (neviem či si pamätáte z Instagramu) tieto bledomodré šaty som mala prednedávnom na predaj, nakoniec sa však nepredali a tak dostali druhú šancu 🙂

V jeden deň sme si požičali štvorkolku, ktorá nás vyšla 35 eur/deň a precestovali sme na nej celý ostrov. Najviac zo všetkého sa nám páčila Red beach.

Pita, kebab… je v Grécku pre nás samozrejmosťou 🙂

Aj takto nejako vyzerala prechádzka týmto malebným mestečkom …


Prvé dni na pláži som si tak užívala, že sa mi nechcelo ani fotiť a to je u mňa, čo povedať 😀 Neskôr som si povedala, že by bola škoda nerobiť fotky z takého pekného miesta a tak som sa posnažila aspoň, čo-to nafotiť, nech vám Santorini môžem v mojom podaní ukázať. Predsa len vidieť Santorini bol po Dubaji, môj druhý cestovateľský sen. Foto nižšie je z pláže, okolo ktorej sme každý deň chodili.

Pri prechádzkach sme videli rôzne pekné miesta … 🙂

Tá atmosféra ležať na lehátku, pozorovať more a započúvať sa do šumu vĺn bolo to najviac 🙂 A ak máte radi komfort, viem dať odporúčanie aj na dobrý hotel.

Tajné zákutia …

Takto vyzerala naša pláž pred hotelom 🙂

Milujem vychutnávať si dobré jedlo s pohárom vína, s krásnym výhľadom a útulnou reštauráciou … Toto sme si dopriali posledný večer našej dovolenky.

Aj večer sa bolo načo pozerať 🙂

Tak toľko o Santorini. Snáď ste sa vďaka tomuto článku niečo nové dozvedeli. Chystáte sa v budúcnosti tento ostrov navštíviť? Prípadne boli ste tam už niekedy? Čo sa vám najviac páčilo? Ak budete v budúcnosti plánovať dovolenku na Santorini, mne veľmi pomohli články od Travelhacker tento a tento.

INSTAGRAM: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment