PHOTOS BY: Patrícia Macová, úprava fotiek: ja

Ako som vám spomínala v predošlom blogovom príspevku, momentálne sa pri obliekaní držím hesla – menej je viac a to, že aj outfity v tomto duchu vedia byť inšpiratívne, by som vám chcela ukázať v dnešnom outfitovom príspevku.

Nedávno keď sme sa boli prejsť vo Viedni, som mala viac času a tak som sledovala ako sa obliekajú rakúske ženy. Milujem to takto pozorovať, pretože môžem zhodnotiť, porovnať sama so sebou, čo môžem vylepšiť a čo nie. Prekvapilo ma, že veľa žien som videla oblečených len v jednoduchom, ničím nevýraznom trenčkote, v rifliach a s teniskami. Mala som z nich pocit, že nemajú nejak potrebu sa ukazovať tým, čo majú na sebe. Na Slovensku mám pocit, že si ľudia potrebujú niečo dokazovať práve oblečením. Čím štýlovejšie, čím drahšie, značkovejšie … tým sa cítia dôležitejšie. Nehovorím, že ja sa necítim lepšie keď som pekne oblečená, no určite to nepreháňam a nemyslím si, že znamenám niečo viac ako niekto kto záľubu v obliekaní nemá. Nadchla ma teda ich bezstarostnosť a nadhľad nepotrebovať zaujať. Táto jednoduchosť sa odvtedy so mnou ,,vlečie“ a tú som sa vám snažila preniesť aj do dnešného outfitu.

K nafoteniu tohto outfitu ma inšpiroval tento príspevok

Béžový kabát – praktický či nie?

Dlho som bola v tom, že béžový kabát nie je tak praktický ako čierny a že teda nebudem naň zbytočne míňať peniaze. Avšak tým ako šiel čas, nachádzala som viac a viac inšpiratívnych outfitov s ním a ja som začala cítiť, že by mi možno nebol až taký neužitočný. Jeho kúpu som teda zvažovala už dlhšie. Postupne som našla veľa inšpirácií ako pekne sa dá nosiť nielen s elegantným, ale aj ,,športovejším“ oblečením. Outfity, ktoré ma zaujali, som si do mobilu ukladala, aby keď ho budem mať, som vedela ako ho nosiť. Outfity, ktoré ma k nemu inšpirovali a podľa ktorých obliekanie s ním momentálne ladím sú napríklad: tento, tento (podľa ktorého už mám fotku tu) a tiež tento a tento. Ešte pred kúpou tohto som zvažovala aj strih a materiál. Viem, že v obchodoch majú rôzne, no len máloktoré pekne ,,kopírujú postavu“ a vyzerajú kvalitne na pohľad. Po zvážení všetkých týchto atribútov mi najviac vyhovoval béžový kabát z Mohito. Hneď ako som si ho obliekla mi pekne sedel k mojej výške – je mi nad kolená a neskracuje mi postavu.  Veľmi oceňujem na ňom aj to, že je pevnejšieho materiálu a teda sa tak rýchlo nepokrčí ako poniektoré iné kabáty, čo som mala. Čo naň hovoríte? Ako sa pri nákupoch rozhodujete vy? Kladiete väčší dôraz na kvantitu či na kvalitu?

topánky CCC shoes and bags

Ďakujem  CCC shoes and bags za sponzorovanie tohto príspevku.

Maj prehľad o najnovších príspevkoch na: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment