Naposledy sme tu mali článok outfitový, v tomto dnešnom by som sa s vami rada podelila o to, aké aplikácie na úpravu svojich fotiek používam. O tento článok bol už dlhšiu dobu aj veľký záujem tak pevne verím, že sa mi podarí naplniť vaše očakávania. Aby ste sa vedeli ľahšie rozhodnúť či sú pre vás jednotlivé appky užitočné, pridávam ku každej podobizeň toho ako fungujú. Ku všetkým appkám pridávam taktiež priame prelinkovanie kvôli tomu, aby nedošlo k zmýleniu a nestiahli ste si inú. K úvodu by som podotkla snáď už len toľko, že všetky appky, ktoré nižšie spomínam, sú bezplatné a ľahko ovládateľné. Ktoré teda používam?

1.Facetune – appka na úravu retuše tváre

Ešte donedávna som si myslela, že túto appku už pozná snáď úplne každá, no zistila som, že nie je tomu tak. Preto ak aj vy potrebujete občas zamaskovať nejaké tie nedostatky na svojej tvári, táto appka vám s tým hravo pomôže. Používam ju bežne a je maximálne jednoduchá na ovládanie. Nižšie prikladám fotku s použitím aplikácie Facetune, aby ste si vedeli predstaviť či pre vás užitočná je alebo nie. Rada by som tiež podotkla (aj keď sa to bude zdať pre niektorých nepotrebné), že niekedy je menej predsa len viac, a preto opatrne s tou retušou, aby ste sa vyhli neželanému efektu. Čo sa týka mňa a retuše, na fotke môžete vidieť, že sa jej snažím používať minimum. Preto je aj celkom možné, že ak tento článok čítate cez mobil tak zmenu na prvý ,,kuk“ neuvidíte, no ak si fotku priblížite tak ju uvidíte.

2. Facetune – appka na rozmazanie pozadia

Keď už som pri aplikácii Facetune rada by som vás oboznámila s jeho ďalšou veľmi užitočnou funkciou, ktorú zvyknem občas používať. Tou je rozmazanie pozadia. Prstom ľahko prejdete po pozadí (za osobou) a tým si ho krásne rozmažete. (Ostrá) Osoba vpredu tak viac vynikne. Výsledok nie zriedka pôsobí ako keby ste fotku urobili s kvalitným fotoaparátom. Aby ste videli ako vyzerá fotka pred a po použitím tejto funkcie, prikladám fotku nižšie. Pozadie rozmažete jednoducho prstom po obrazovke telefónu. Na stiahnutie: ide o tú istú appku ako v predchádzajúcom prvom bode.

3. Retouch – appka na odstránenie nežiaducich predmetov alebo ľudí z fotky

Túto aplikáciu používam zväčša vtedy keď mi do záberu vbehne nejaký človek, ktorého tam mať nechcem. Alebo sa mi na fotke ,,objaví“ predmet, ktorý som predtým v zábere prehliadla a nechcem ho tam mať.  V prípade fotky nižšie som sa pokúsila vymazať po oboch stranách hlavy veci, ktoré mi tam prekážali. Na pravej strane to bol vešiak s oblečením a na druhej nabíjačka v zásuvke a podušky (viď na foto vľavo). Na foto vpravo môžete vidieť výsledok. Samozrejme dá sa to urobiť aj dôkladnejšie, no v rýchlosti na ukážku aspoň takto.

4. Ako ,,vybielim“ pozadie?

Na začiatok by bolo dobré napísať, že nato, aby bolo pozadie úplne biele (svetlé) je najlepšie fotiť počas denného svetla nie za umelého osvetlenia (večer). Dobrotu taktiež nerobia priame lúče slnka, ktoré by fotku ešte viac ,,zožltli“ a taktiež odraz napr. červenej steny, tmavého nábytku a pod. Moja úprava fotky pozostáva z nasledujúcich dvoch úplne jednoduchých krokov. Tým prvým je zníženie teploty, čím žlté osvetlenie stiahnem natoľko, že fotka ostane ,,biela“. Druhým krokom je pridanie jasu. Tým ešte viac zvýraznim bielu farbu na fotke a zároveň ostane zvýraznená osoba či predmet v popredí fotky. Niekedy ak sa mi to nezdá dostatočne biele, výsledok ,,doklepnem“ v aplikácií Lightroom, kde použijem v časti ,,Light“ funkciu „Whites“. Tejto aplikácii sa však snažím vyhýbať nakoľko výrazne znižuje kvalitu fotky a použijem ju naozaj len vtedy, keď potrebujem. Tento proces vybielenia pozadia (aj s použitím aplikácie Lightroom) môžete vidieť na fotke nižšie.

5. Záživnejšie instastories pomocou Unfold

Ak chcete byť originálnejší nielen v postovaní svojich fotiek, ale aj vo svojich Instastories, vyskúšajte aplikáciu Unfold. Tá zabezpečí, že vaše príbehy budú pôsobiť záživnejšie. Navyše, ak nechcete unudiť svojich sledovateľov množstvom svojich Instastories, táto appka ponúka efektívne zoskupenie viacerých foto naraz a tým vytvoríte len 1- 2 zaujímavé príbehy. Koniec koncov … načo slová, pozrite na fotky nižšie či je aplikácia pre vás zaujímavá.

Instastories č. 1

Instastories č. 2

Instastories č. 3

Toľko teda k tomu ako a s čím svoje fotky upravujem. Snažila som sa vám to podať, čo možno najjasnejšie s čo najviac informáciami. Čo sa týka aplikácií – poznám ešte ďalšie užitočné, ktoré si myslím, že by sa vám mohli páčiť, tak ak by vás tento článok zaujal, môžem urobiť aj ďalší podobný. Budem rada keď mi do komentárov dáte vedieť, či vás tieto appky nejakým spôsobom zaujali, či niektorú z nich poznáte, prípade či ste už niektorú aj skúšali 🙂

 

Author

kjnvky

2 komentáre

  1. Super článok ??určite budeme radi ak sa podelis o ďalšie rady snami. Máš krásne fotky

Write A Comment