Uz dlhšie sa snažíte ZVÝŠIŤ DOSAH na vašom Instagrame, no nedarí sa vám to? Čo ak je to tým, že väčšiu energiu vynakladáte na sledovanie počtu likes ako na samotné vytváranie obsahu, ktorý by REÁLNE mohol zaujať?? Veľa ľudí na Instagrame sa potýka s tým, že už ten dosah nie je taký, aký býval. A práve preto som sa rozhodla napísať tento článok s tipmi, ktoré by vám mohli pomôcť. Tu sú:

–  SPOZNAJTE svojich followers: Postujete TOP príspevky, no ako to že majú taký NÍZKY DOSAH? Môže to byť tým, že oslovujete NESPRÁVNE PUBLIKUM. Ak by som to mala uviesť na príklade, je to ako keď kvalitnú kávu ponúkate ľuďom, ktorí ju nepijú vôbec. Výsledok je nulový. Ak je vaše publikum zväčša vo veku od 18 do 35 rokov, zistite aké témy sú pre túto vekovú kategóriu najzaujímavejšie a na tie sa zamerajte. Ak oslovíte správny okruh ľudí, zvýši sa vám dosah a tým aj vyššia šanca VÄČŠIEHO POČTU LIKES.  Pomôcka: Svojich followers spoznáte aj podľa toho, ktoré príspevky sú vaše NAJLAJKOVANEJŠIE. Čiže ak najviac likes majú vaše fotky z cestovania, príspevky tohto druhu budú pre vašich sledovateľov do budúcna pravdepodobne NAJZAUJÍMAVEJŠIE.

ČAS publikovania príspevkov: Je veľmi dôležitý. Ak zistíte, že vaše publikum tvoria zväčša matky na materskej, je vhodné si uvedomiť, v akom čase býva toto spektrum ľudí na Instagrame NAJČASTEJŠIE. Keďže predpokladáme, že nechodia do práce, NAJVHODNEJŠÍ ČAS POSTOVAŤ JE DOOBEDA. Opäť platí – VIAC OSLOVENÝCH (relevantných) ĽUDÍ = VYŠŠÍ DOSAH = VÄČŠIA ŠANCA POČTU LIKES.

Cestovanie

Využívate NESPRÁVNY nástroj na oslovovanie ľudí.  Vedeli ste, že pomocou REEL viete osloviť  3x VIAC ĽUDÍ ako publikovaním jedného postu?? DOKONCA – u vplyvnejších influencerov môžete vidieť, že jedným reel dokážu osloviť niekoľko násobne viac ľudí ako je ich REÁLNY POČET SLEDUJÚCICH na profile.

– PRVÝ DOJEM: Nato, aby vám ľudia dali ,,follow“ ich musí váš profil najprv ZAUJAŤ. Čiže ak je váš profil ,,na prvý kuk“ NEZAUJÍMAVÝ, vaša snaha (osloviť viac ľudí) vychádza NAZMAR. Vy prichádzate nielen o jedného sledovateľa, ale aj o celý jeho okruh ľudí, pre ktorých by váš obsah mohol byť zaujímavý. Pokiaľ je to teda možné udržiavajte si pekný profil, ktorý je pre okruh ľudí (ktorých chcete zaujať) zaujímavý.

– ĽUDSKOSŤ VS. POVRCHNOSŤ: Je to smutné, ale je to tak. V dnešnej dobe je už Instagram tak presýtený komerciou a povrchnosťou, že sa ani nečudujem, že DOSAH PRÍSPEVKOV u mnohých profiloch KLESÁ. Stavte preto teda na ĽUDSKOSŤ, vďaka ktorej sa Instagram rástol na začiatku. Nepostujte niečo len tak … z nudy. Napíšte prečo ste si danú vec kúpili a inšpirujte tým ostatných. Vaši sledovatelia úprimný názor ocenia.

Nižšie môžete vidieť, že pri mojom počte sledujúcich na Instagrame môžem mať na fotke cez 100 likes, ale aj cez 500. Stačí poznať svoje publikum, vedieť s ním pracovať … a váš DOSAH MOŽE BYŤ NIEKOĽKONÁSOBNE VYŠŠÍ. Tu je príklad 🙂

Ako zvýšiť dosah na Instagrame?

Páčil sa vám článok? Aké iné témy ohľadne Instagramu by vás zaujímali? Dajte mi vedieť do komentára♥

Author

kjnvky

1 Comment

Write A Comment