Viem, že pre mnohých je táto téma veľmi zaujímavá a aj preto som sa rozhodla zhrnúť v tomto článku moje doterajšie postrehy/skúsenosti súvisiace s touto témou. Ak máte napríklad eshop, firmu a chcete k vám prilákať väčšie množstvo zákazníkov, cesta sociálnych sietí by mohla byť pre vás veľmi zaujímavá. Hlavne preto, že niekedy to ani také obtiažne nemusí byť. Stačí sa len vedieť do toho ponoriť a vedieť, čo a ako funguje. Ak chcete tejto problematike porozumieť viac, čítajte.

Založte si business profil a pracujte so štatistikami

Nato, aby ste sa vedeli pohnúť z miesta vám len tvoriť príspevky nestačí. Aby ste vedeli, ,,ktorým smerom sa vydať“ je potrebné vedieť, približne akí ľudia sledujú váš profil. To najlepšie zistíte ak si zo súkromného účtu na Instagrame, vytvoríte business profil. Urobíte to jednoducho v nastaveniach jedným klikom. Keď už budete vedieť kto približne vás sleduje, zamerajte svoj obsah na cieľovú skupinu. Keď napríklad zistíte, že váš profil najviac sledujú ľudia vo veku od 25 – 34 rokov a 60% ženy, je dobré zamerať sa na témy, ktoré ženy v tomto veku zaujímajú.

PHOTOS BY: Marian Kalincik, úprava fotiek: ja

Dnesnosim fashion Bratislava oblečenie

Dávajte užitočné rady a tipy svojím sledovateľom

Nenechávajte si všetko pre seba a okoreňte svoje príspevky, niečím, čo by vaši sledovatelia mohli oceniť. Informujte ich o novej peknej zariadenej kaviarni v meste, o výnimočnom mieste, o tom akú novú skvelú aplikáciu na úpravu fotiek ste objavili alebo o čomkoľvek, čo by mohlo byť pre vašich sledovateľov zaujímavé. Vaše rady ocenia, zapamätajú si vás a skôr budú o vás rozprávať aj svojmu okoliu.  

Dnesnosim fashion moda oblečenie

šaty na traky Zoot (avšak už ich nemajú, podobné som však našla na Answear), tričko Zoot, tenisky VANS

Dnesnosim oblečenie moda fashion Bratislava

Nie je platená reklama ako platená reklama

Platená reklama je tiež dobrá voľba na získanie nových sledovateľov/zákazníkov. Avšak je veľmi dôležité vedieť, že nie je platená reklama ako platená reklama. Je správne dobre ju zacieliť. To znamená, že ak sa na svojom profile venujete napríklad kozmetike, je zbytočné zameriavať reklamu na ľudí, ktorých kozmetika vôbec nezaujíma. V praxi to znamená, že takíto ľudia vám nielen, že nedajú ,,follow“ na váš účet, ale je len veľmi malá pravdepodobnosť, že by si od vás nejaký ten produkt kúpili. Čiže by to boli pre vás vyhodené peniaze. Preto je dobré cieliť reklamu na tých ľudí, ktorí sa zaujímajú buď o rovnakú alebo podobnú oblasť, ktorej sa venujete vy.

Moda oblečenie fashion dnesnosim bratislava

Share profile. Avšak iba u podobných účtov.

Nových sledovateľov na svoj účet môžete získať aj tým, že váš profil bude prezdieľaný (napríklad v stories) v iných profiloch (samozrejme s priamym prekliknutím na váš profil). Avšak tiež to má háčik. Ak by ste sa rozhodli pre túto formu získania nových sledovateľov je dobré uvedomiť si, že nie z každého profilu by vám mohlo prísť rovnako veľké množstvo nových sledovateľov. Je dobré opäť zamerať sa na účty, podobné vašim. To znamená, ak vás baví móda, oslovte účty, ktoré tiež móda zaujíma (majú fanúšikov s rovnakým zameraním), ktorí by mohli byť vašimi potencionálnymi. Pri takýchto účtoch je šanca získať viac followerov omnoho vyššia ako pri účtoch, ktoré sú charakterovo úplne iné a majú svojich (o inú oblasť zaujímajúcich sa) sledovateľov (napr. gastronómia).

Moda oblečenie fashion Bratislava fashion

Toľko k mojím osvedčeným tipom ako získať viac sledovateľov na Instagrame. Snažila som sa to popísať najjasnejšie ako som vedela, no ak by čokoľvek nebolo zrozumiteľné, kľudne mi napíšte, rada pomôžem. Bol vám tento článok nápomocný? Ak áno, čo z neho vás najviac zaujalo?

Dominika ♥

Dnesnosim oblečenie moda fashion Bratislava oblečenie

INSTAGRAM: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment