Už dlho som premýšľala nad týmto článkom! Nakoľko si z času na čas pozriem iné blogy si tak pomyslím, že možno by sa iným blogerkám hodili moje poznatky – čo robiť, čo nerobiť . A tak dnes pri mojej obľúbenej rannej šálke zrnkovej kávy som si k tomu sadla a zosumarizovala vám tipy a triky, ktorých sa pri blogovaní držím ja. Sú to:

 • príliš ROZSIAHLY článok – neviem ako ostatní, ale ja keď vidím siahodlhý článok – NAOZAJ NIKDY HO NEČÍTAM! Príde mi to UNAVUJÚCE. Vo výnimočnom prípade si prečítam, ale to len vtedy ak ma napr. konkrétna osoba reálne zaujíma.
 • je dôležité, aby sa blog niesol v duchu NÁPADU, VÁŠ VLASTNÝ RUKOPIS, niečo, čo žiadna iná blogerka nemá niečo, ČO DOKÁŽETE PREDAŤ, niečo ČO DONÚTI vašich čitateľov sa na váš blog VRÁTIŤ ZNOVA
 • BLOG NIE JE DENNÍK – neviem ale mňa napr. NEZAUJÍMA KTO, ČO VČERA JEDOL A AKO MU TO NESTRÁVILO, výlev rôznych emócií a dojmov ROZPÍSANÝCH NA SLOH BEZ OBOHACUJÚCEJ MYŠLIENKY PRE ČITATEĽA je pre neho dosť nepraktické … strata času a VY TÝM PRICHÁDZATE O ČITATEĽA.
 • predstavte si, že si chodíte napr. na módne blogy s cieľom dozvedieť sa niečo viac v móde a vy sa pri čítaní pozastavíte ako už dlho čítate o silnom pohone auta. Áno aj to sa mi už stalo a príde mi to úsmevné/cez čiaru.
 • Ak je váš blog o móde alebo o beauty – VÁŠ BLOG NIE JE ZAUJÍMAVÝ POKIAĽ neskúšate veci, aké druhí tak skoro neskúsia – PRÁVE TO JE ZÁKLADNÁ MYŠLIENKA BLOGOV –  OUTFITY, KTORÉ SA NEVIDIA (podané tak, aby inšpirovali) a LÍČENIE, aké sa tiež nevidí a PODAŤ TO TAK, aby zaujalo DOKONCA až PRINÚTILO ČITATEĽA VYSKÚŠAŤ TO.

photos by: Patrícia Macová

náramok vyrobila Patrícia Macová

Čo hovoríte na tieto poznatky? Prišiel vám užitočný tento príspevok? Dajte mi vedieť do komentárov.

Author

kjnvky

4 komentáre

 1. Musím sa priznať, že aj ja občas napíšem dlhší článok, ale snažím sa to udržať v norme, a ak píšem dlhší článok, tak obsahuje vždy nejaké tipy alebo niečo také plus prekladám to do angličtiny, takže to niekedy vyzerá dlhšie..ale tiež nemám rada siahodlhé články, ktoré sú pomaly na knihu a tiež sa mi to nechce čítať.. je to fakt únavné a ked už chcem čítať, tak si naozaj radšej vezmem tú knihu. Mám rada stručnejšie články, niečo zo života, niečo k fotkám a nie pod každou fotkou článok na A4 🙂 No a ako si písala, že treba sa odlišovať a outfity robiť inšpirujúce, zaujímavé a iné rovnako ako líčenia atd..tak to som si vravela vždy aj ja, ale niekedy sa pozriem na isté blogy a baby majú na sebe tričko, rifle, tenisky a majú teda čitateľov hojne…neviem čím to je, ale existuje toooľko krásnych blogov, ktoré by si zaslúžili pozornosť..škoda len, že ju nemajú..ale ako sa vraví, trpezlivosť ruže prináša 🙂

  http://www.sinnamona.blogspot.com

 2. Hmm.. no tak ti poviem. Kedysi som nad tým uvažovala rovnako ako ty. K outfitovým fotkám som vždy písala len o outfite, prečo som sa rozhodla to skombinovať tak a onak a odkiaľ jednotlivé kúsky sú. Článok si prečítalo 10 ľudí. Teraz píšem k outfitovým článkom niečo zo života, svoje myšlienky, čo ma v poslednej dobe urazilo, nahnevalo, očarilo a podobne. A odvtedy sa stále tie články držia v najčítanejších a čítanosť presiahla dvojciferné čísla. Myslím, že ľudia práve pri blogerkách reagujú skôr na emočné záležitosti, s ktorými sa vedia stotožniť.
  Dlhé články tiež občas píšem, ale to sú skôr ak by som to vedela tak povedať, odbornejšieho charakteru, kde zachádzam do detailov o pleti. A to preto, lebo som takto detailne články nikde inde nenašla, všade boli len čiastkové informácie.
  Suma sumárom, myslím, že predsa len to bude asi v štýle blogerky, ako pôsobí, ako píše, či si juľudia budú čítať alebo nie 🙂

Write A Comment