Už je to presne mesiac, čo sa nachádzam v domácej karanténe a tak mi prišlo zaujímavé napísať vám ako som ho prežila. Prvé dni domácej karantény sa niesli v duchu plánovania toho, čo všetko budem môcť doma robiť. Tie som zhrnula v článku 15 tipov, čo robiť počas domácej karantény. Dni potom som sa snažila venovať zväčša činnostiam z tohto článku. Prvé 3 týždne som si ako-tak doma užívala, no 4. týždeň ma začala sprevádzať úzkosť a depresia, o čom som sa zas rozpísala v tomto článku. Po tomto som si ale povedala, že takým niečím si asi skôr či neskôr prejde každý z nás. Za ten mesiac doma sa vo mne viac prebudila radosť z obyčajných vecí, o ktorých vám pravidelne dávam vedieť na svojom Instagrame, uvedomila som si to, aký život dokáže byť vrtkavý a že ak nemáme zdravie tak vlastne nemáme nič. O tom, že život aj v domácom prostredí môže byť zaujímavý vám píšem nižšie 🙂

Začiatkom karantény (pred mesiacom) som si dala výzvu inšpirovať vás fotkami z domáceho prostredia. Toto bola prvá.

Aby som nemusela nosiť jednorazové rúška, mamina mi ušila takéto látkové.


Veselšie mi bolo aj vďaka rôznym vtipným obrázkom, ktoré kolovali po internete.

Poviem vám, nájsť v Bratislave prírodu (takú ozajstnú) a ešte aj bez ľudí je fakt ťažké. Nakoniec sme predsa len našli a dokonca také pekné miesto, žeby som sa tam rada vrátila niekedy v lete opekať. Boli sme na Lafranconi beach. 


Tento mesiac rástol v lese medvedí cesnak a tak som ho hneď využila na niekoľko spôsobov. Najprv som si ho dala na chlieb s maslom (na spôsob pažítky) a posolila.

Potom som z neho s maslom a taveným syrom urobila nátierku. Tú som natrela na opečený (chrumkavý) chlieb, aby to bolo ešte chutnejšie.

Rozmixovaný medvedí cesnak mi pomohol aj k rýchlemu a ľahkému obedu s cestovinami. Pridala som len cherry paradajky a parmezán. Výsledok:

Vyskúšala som si zasadiť takéto milé kvetináčiky, ktoré sme dostali za nákup v Kauflande.  A takto mi zdobia parapetu.

Objavila som miesto na behanie, kde takmer nikto nechodí. Vždy však aj keď som išla (s rúškom) musela som sa veľmi premáhať. A nielen to. Keď som sa aj snažila behať, bola som stále v strehu či odniekaľ na mňa nevybehne nejaký človek … Tým, že som bola celý čas strnutá, môj beh nemal absolútne žiadnu efektivitu …

Rána vyzerali aj takto 🙂

V skrini som si urobila prehľad toho, aké oblečenie by som na fotky z domáceho prostredia mohla využiť. Urobila som tak, aby som pri tvorení fotky, nemusela dlho rozmýšľať, čo v skrini (také použiteľné) mám. Na základe toho vznikla ja táto foto.

Raňajky doma sme si užívali 🙂

Táto foto z domácej karantény mala u vás najväčší úspech 🙂

https://www.instagram.com/p/B-fJvS2HBxp/?igshid=1dmrboac6izr5

Mesiac v karanténe som využila aj na lepšiu starostlivosť o vlasy. O tom ako som sa o ne starala ste mohli vidieť v mojich stories.


V ďalšom mesiaci (ak budem zdravá) by som sa chcela naučiť vyrobiť si rúško a taktiež skúšať variť/piecť rôzne nové recepty. Na blogu by som sa chcela venovať témam: Tipy na dobré filmy (ktorými sa počas karantény spríjemnite večer) a taktiež premýšľam nad témou: Tipy pre efektívny home office. Budem rada keď mi do komentárov dáte vedieť či by ste niektorú z týchto tém uvítali.

Author

kjnvky

1 Comment

Write A Comment