Svadobné prípravy v deň D sú predsa len úplne inými prípravami ako keď sa každé ráno chýstám do práce. A aj preto som sa rozhodla zvečniť tento moment do podoby tohto blogového príspevku. V tento deň mi s prípravami pomáhali moje krásne družičky, zľava: Kika, Mimi, Domi, Domi a Zuzi. V tomto článku sa dozviete odkiaľ mali družičky šaty, s čím mi na svadbe pomáhali, čo som si pre ne prichystala, družičkovské fotky a na záver podnety od vás. 

druzicky svadba nevesta

Ešte pred príchodom dievčat Lukáš ,,doklepal“ líčenie do detailov. Na svadobné líčenie som si ho vybrala jednak preto, že ma už v minulosti líčil (v rámci spolupráce s MAC) a jednak som nepotrebovala ani skúšku svadobného líčenia, pretože som vedela do čoho idem. Lukáš je u mňa profesionál a nesklamal ani vo svadobný deň. Make up vydržal dlho do rána. Navyše bol taký ochotný, že pricestoval za mnou z Bratislavy do Častkoviec. A to si vážim. Btw môj strnutý výraz si nevšímajte, bola som v strese z toho, aby všetko dobre dopadlo.

Aby bolo všetko dotiahnuté do detailov a moje družičky vyzerali, čo najkrajšie, dostali odo mňa aj takéto minikytičky. Myslím si, že k ich bledoružovým šatám sa to úplne žiadalo a celkovo u každej jednej bola kytička akokeby takou ,,čerešničkou na torte“.

druzičky druzickovske saty svadba nevesta

Šaty pre družičky sme objednávali zo stránky lunzo.sk zhruba mesiac pred svadbou. Na šatách sme sa vopred všetky dohodli. Dievčatá si tiež stanovili svoje kritéria, aké šaty by nechcelli a to som samozrejme akceptovala. Moja jediná požiadavka na družičkovské šaty bola buď bledoružová alebo marhulková farba. A tak sme všetky hľadali (mimochodom doteraz ďakujem dievčatám, že boli aj v tomto také aktívne) a vybrali sme nakoniec tieto. Myslím si, že sme vybrali dobre, dievčatá boli krásne.

druzicky svadba nevesta

S dievčatami sme ešte pred obliekaním svadobných šiat dohodli zopár družičkovských pokynov. Pomáhali mi hlavne s pripínaním pierok, zdobením stuh na autá, pomáhali mi držať kytice pri gratuláciách a ponúkali hosťom zákusky po obrade pred kostolom.

druzicky nevesta dokonala svadba

PHOTOS BY: LK STUDIO

druzicky

A po naladení hor sa na obliekanie svadobných šiat 🙂

druzičky druzickovske saty svadba nevesta

Každá ruka, noha sa zišla 😀

Ešte chrbát …

obliekanie nevesty svadba

Keď ma dievčatá obliekli.

svadobne saty fashion blog nevesta

Prvé fotky vo svadobných šatách …

nevesta dokonala svadba

Zato, že sa mi dievčatá za družičky podujali, som cítila potrebu sa im nejako poďakovať a zároveň im dať nejakú pamiatku na tento deň. Tak som si pre ne pripravila aj takúto drobnosť.

druzicky svadba

Na záver sme si pripili, aby sme deň D patrične oslávili 🙂

Kedy inokedy vytiahnuť Moet ak nie na vlastnej svadbe.

moet dezire blog fashion

 Takto sa dievčatá vybrali do kostola 🙂

Moje družičky boli dokonca také ochotné, že súhlasili aj s mojím výmyslom – so špeciálnym príchodom do kostola. Za ich príchodu bola odpsievaná nádherná pieseň Ave Maria. Dievčatá aj s družbami zvládli príchod na jedničku.

Pre družičky a družbov boli aj vyčlenené miesta v kostole.

svadba dezire dominika blog

druzicky kyticky dezire fashion blog

Nedá mi tu neukázať vám aj túto krásnu fotku už z hostiny s vysvieteným ,,altánkom“, ktorý sme mali pred sálou.

Družičky

Cez týždeň som sa vás v stories na Instagrame pýtala, čo iné zaujímavé by vás ohľadne družičiek zaujímalo.

Dostala som takýto podnet od Dominiky a tu je k nemu moja odpoveď.

Na toto mi nedá odpovedať iné len – treba sa ich spýtať. Ja som z dievčat mala skôr pocit, že sa nato tešia. Na začiatku som vytvorila skupinový chat, kde sme sa na všetkom dohadovali. Každá mala možnosť vyjadriť sa a myslím, že pokiaľ všetky strany CHCÚ, vždy sa dá nejako dohodnúť. Čo sa týka šiat, ja som tiež dievčatá nechcela nútiť do šiat, za ktoré by museli platiť a neskôr by ich nevyužili. Brala som to tak, že to bol môj výmysel, a preto aj boli hradené z mojej strany. Tie dievčatám aj zostali. Čo sa týka účesu, líčenia, obuvi a doplnkov to si družičky riešili po vlastnej línii.

 

 Bolo krásne sa na ne pozerať a ešte krajšie vedieť, že sú moje.

Po prvom svadobnom článku ,,Výber svadobných šiat máme za sebou druhý družičkovský a pred nami je posledný tretí svadobný post, v ktorom budete môcť vidieť fotky s mojím manželom, viac o tom ako to vyzeralo na hostine a v kostole, budete môcť vidieť svadobnú výzdobu, tortu atď. Máte sa načo tešiť.

Toľko teda k dnešnému družičkovskému príspevku. Čo vy? Brali by ste alebo mali ste na svadbe  družičky tiež? Ako sa Vám to páčilo?

druzicky fashion bratislava svadba svadobne saty

INSTAGRAM: dezire.eu

Author

kjnvky

1 Comment

Write A Comment