V dnešnom článku by som vám rada ukázala niečo málo z môjho šatníka. Článok som ,,rozdelila“ do jednotlivých oblastí v podobe otázok, ktoré si myslím, že by vás mohli najskôr zaujímať. Ak ste zvedavé, čo všetko v mojom šatníku nájdete, koľko mesačne miniem na oblečenie alebo koľko toho doma mám, dočítate sa v tomto článku.

  • Ako často nakupujem?

Niekomu by sa mohol zdať, že nakupujem veľa, no nie je to tak. Mám pocit, že som dospela do bodu, kedy veľmi prehodnotím či si niečo kúpim alebo nie. V praxi to znamená to, že si nedovolím kúpiť hocičo. Baví ma tešiť sa z nového oblečenia a tú ozajstnú radosť z neho mám len vtedy keď si kúpim niečo raz za čas.

  • Koľko oblečenia doma mám?

Neviem či je to veľa alebo málo. Viem o ženách, ktoré majú omnoho viac. Momentálne budem mať radšej v šatníku menej vecí, no praktické ako veľa a nenositeľných. Celkom si potrpím aj na poriadok v skrini. Držím sa totiž hesla: poriadok okolo seba, poriadok v hlave!

  • Zvyknem si kupovať drahé oblečenie?

S čistým svedomím môžem povedať, že tak ako ma vie potešiť drahá vec, rovnako ma vie potešiť aj lacná. Nerobím rozdiely. Práve naopak niekedy sa viac radujem z niečoho za pár eur ako z drahšieho.

  • Aké obchody vyhľadávam?

Pri nákupe oblečenia sa najčastejšie pozerám nato či je to vhodné do práce. Kedysi som vyhľadávala módne výstrelky, no teraz sa cítim najlepšie v elegantnom oblečení. Vo voľnom čase rada nosím taktiež streetstajlové oblečenie. Najradšej navštevujem obchody ako Zara, Mango, H&M, Reserved …

  • Koľko mesačne miniem na oblečenie?

V poslednej dobe som si začala viac všímať koľko načo miniem a teda aj na oblečenie. Bola som prekvapená, keď som zistila, že som naozaj veľa míňala. Stanovila som si teda cieľ, koľko maximum môžem za mesiac na oblečenie minúť a momentálne sa podľa neho riadim. Musím povedať, že už asi tretí mesiac sa mi darí ho celkom dodržiavať, takže môžem úprimne povedať, že moje nakupovanie je optimálne.

  • Oblečenie, ktorých farieb mám v šatníku najmenej?

Najmenej nosím oranžovú, žltú, fialovú …  Naopak najviac by ste v mojom šatníku našli oblečenie neutrálnych farieb.

  • Akému oblečeniu sa vyhýbam?

Nestretli by ste ma oblečenú v krikľavých výrazných farbách … A taktiež veľmi lacno pôsobí na mňa výstredné oblečenie.

  • V čom som sa v obliekaní ,,zlepšila“ oproti predošlým rokom?

Zatiaľ, čo kedysi som sa pri nakupovaní riadila viac emóciami, teraz je u mňa prvoradý nadhľad. Aj vďaka tomu dnes presne viem, čo mi sedí a naopak čomu sa vyhýbať.

Toľko teda k môjmu šatníku. Ako to máte so šatníkom vy? Snažíte sa udržiavať poriadok? Darí sa vám to? Nižšie prikladám aj video, kde šatník môžete vidieť detailnejšie 🙂

Viac inšpirácii odo mňa takmer denne na mojom Instagrame: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment