Nie raz sa mi už stalo, že ma oslovilo NARAZ niekoľko firiem na spoluprácu. Za normálnych okolností  by ste si povedali super – zarobím si, nové oblečko a pod. AVŠAK! Pre mňa prijať nejakú spoluprácu znamená hlavne ZODPOVEDNOSŤ za svoju prácu. Ak si nie som istá, že spoluprácu dokážem odviesť najlepšie ako viem (či už z časového alebo iného dôvodu) spoluprácu NEPRIJÍMAM. Nechcem nikomu sľúbiť niečo, čo splniť neviem. Horší prípad je keď prijmete spoluprácu len za vidinou peňazí a to už ako odvediete spoluprácu – doslova ,,ODFLÁKNETE“. Bohužiaľ aj takto uvažujú niektoré influencerky. Nepozerajú sa však na vec s tým, že aj táto spolupráca ich môžem niekam priviesť. Neuvažujú, že z každej spolupráce môžu (SUROVO POVEDANÉ) vyťažiť viac ako je len nové tričko. Ja som sa práve vďaka odvedeniu dobrej spolupráce dostala do časopisu EMMA, na portál FEMINITY, firmy sa ku mne vďaka dobrým skúsenostiam VRACAJÚ a to je pre mňa oveľa väčšie zadosťučinenie ako nové oblečenie či peniaze.

photos by Peter Lang

čelenka By MiJaNi, slnečné okuliare H&M

rifľová bunda Tally Weijl

Predstavte si, že vám ponúknu spoluprácu za 100€ – vy sa môžete rozhodnúť či ju odvediete dobre alebo zle. Ak ju odvediete zle, peniažky síce máte, no POKAZÍTE SI MENO. Ak sa rozhodnete ju odviesť najlepšie ako viete, môžu vás na spoluprácu osloviť ZNOVA. V tom prípade máte už nie len tých 100€, ale už 200€ a dobré meno navyše, lebo budú s vami spokojní a budú vás odporúčať ďalej. Tiež môj prípad.

tenisky Converse ANSWEAR

crop top Tally Weijl, rifľová sukňa Tally Weijl

Preto sa snažím pri každej spolupráci pristupovať maximálne zodpovedne, ústretovo a s úctou. A ako nestratiť hlavu ak vás náhodou oslovia mnohé firmy naraz? Rozmyslite si, či ten box so vzorkami, ktorý vám poslali zadarmo naozaj stojí za odprezentovanie? Či to je pre vašich fanúšikov zaujímavé? Či tým len nestrácate čas a či si len odporúčaním ,,blbosti“ nepokazíte meno. Veľakrát sa mi tiež vyplatilo, že som bola naivná a chcela som pre každého (pre každú firmu) dobre. Avšak zistila som, že vedia aj dobre zneužívať a mne za odprezentovanie nejakých vzoriek čas naozaj nestojí a nepovažujem to za ten nápaditý štýl/spôsob prezentácie na mojom blogu/sociálnych sieťach. Preto už nie je pre mňa, ako blogerku cieľom doslova nahromadiť si doma, čo najviac oblečenia/beauty produktov/peňazí len preto, aby som to mala. Oveľa dôležitejšie je pre mňa prinášať vám kvalitný obsah, ktorý vám niečo prinesie. Samozrejme, že nie vždy sa mi to darí úplne, no je to mojím posolstvom a toho sa snažím držať 🙂

viac o mne nájdeš na mojom Instagrame: dezire.eu

 

 

Author

kjnvky

Write A Comment