Pred pár dňami som zhodnotila, že je už načase poschovávať letné veci a oficiálne povyťahovať tie jesenné/zimné. Ako som to tak robila prišla som na veľa nových pekných outfitov s kúskami, ktoré doma mám, no nenapadlo mi obliecť si ich spolu. Ako sa však vedieť vynájsť vo svojom šatníku? Ja som postupovala takto:

  1. Aby som mala lepší prehľad, čo jesenné a zimné v skrini mám, schovala som všetko letné.
  2. Vyčlenila som praktické (variabilné) kúsky a dala ich do popredia, tak, aby som ich vždy keď otvorím skriňu mala na očiach. Medzi ne radím tenké a hrubšie svetre, rifle, kabáty … farieb ako biela, sivá, tmavosivá, čierna, khaki, béžová …
  3. Následne som na Pintereste hľadala inšpirácie, ako by sa tieto variabilné kúsky (ktoré doma mám) dali nosiť inak ako som ich nosila doteraz. Bola som prekvapená koľko možností som našla! Krásne inšpirácie som našla aj s kúskami, ktoré som už dokonca mala v pláne vyhodiť. A predstavte si, z výsledných outfitov som mala rovnakú radosť ako keby som si kúpila nové oblečenie. Ak nie vlastne aj väčšie. Takto som si vytvorila na Pintereste album, ktorý mám vždy po ruke a ktorý si stále o pekné outfity dopĺňam.
  4. HOTOVOO 🙂 Šatník uprataný, získali ste prehľad o tom, čo doma máte, vynašli ste nové kombinácie, nemusíte strácať čas a peniaze nakupovaním nového oblečenia, môžete si takto odložiť neminutých 50-100€ na niečo hodnotnejšie do budúcna.

dezire modny blog bratislava dnesnosim

photos by: Patrícia Macová

dezire modny blog bratislava dnesnosim

brošňa – kamenný obchod ADDICT (Obchodná 19)

dezire modny blog bratislava dnesnosim

Presne takto som vytvorila aj tento outfit. Vznikol z variabilných kúskov ako sú čierne sako, biela košeľa, modré rifle, čierna kabelka a klasické čierne jesenné topánky. Brošňu som mala tiež doma dlhšie odloženú pre prípad, že ju raz využijem. Jej čas prišiel a ako vidíte práve takáto drobnosť dokáže outfitu dodať ten správny šmrnc!

dezire modny blog bratislava dnesnosim

 rifle H&M, baretka New Yorker, topánky CCC, kabelka Answear – podobná

dezire modny blog bratislava dnesnosim

Spôsob ako ušetriť č. 2

Ďalším spôsobom ako sa dá ušetriť je, že si k peknému outfitu nebudeme kupovať drahý sveter alebo bundu. Outfit si môžeme vytvoriť z variabilných kúskov, ktoré doma máme a ak by ste si predsa len potrebovali k nemu niečo dokúpiť tak to skúste len za pár eur. Takto som to urobila aj ja v prípade baretky. Mohla som si kúpiť nové topánky alebo rifle za 30-50€, no ja som použila tie, ktoré mám doma a kúpila si len baretku v New Yorker za 5€. Na outfit som tak veľa neminula, čomu som bola najviac rada. dezire modny blog bratislava dnesnosimsako Answear, košeľa Napapijri

dezire modny blog bratislava dnesnosim

Miesto fotenia: Grösslingová ulica, Bratislava, mhd zastávka: Kamenné námestie

dezire modny blog bratislava dnesnosim

dezire modny blog bratislava dnesnosim

sleduj nové príspevky na mojom Instagrame: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment