Na začiatok by som rada napísala, že určite nie som so svojou postavou spokojná na 100% (veď kedy ktorá žena bude?), no mám pocit, že je to aspoň lepšie ako kedysi a práve kvôli tomu som sa rozhodla tento článok napísať. Ak ma sledujete na Instagrame tak viete, že beh je mojou veľkou súčasťou života. Mám ho rada nielen preto, že viem pri ňom zhodiť nejaké to ,,kilečko”, ale aj preto, že sa viem pri ňom ukľudniť, prejsť na iné myšlienky, dokonca viem vďaka nemu prejsť aj na pozitívnejšie myslenie.

PHOTOS BY: Patrícia Macová

Bohužiaľ aj ,,vďaka” karanténe sa už nejaký čas necítim vo svojom tele spokojná, a preto sa snažím chodiť behávať tak často ako to ide. Momentálne mi to vychádza tak 2 – 3 krát do týždňa. Postavu sa snažím udržiavať hlavne kvôli tomu, že som nízka a každé kilo navyše je na mne hneď vidieť. Preto aj v jedení sa snažím byť ako-tak opatrná. Snažím sa vyhýbať fast foodom, múkovým/kysnutým jedlám, sladeným nápojom (výnimočne si dám colu), neprejedám sa … Takisto nejem ,,velké jedlá” po piatej hodine, pretože som názoru, že potom to už telo nemá kedy spáliť a tak sa všetko ,,ukladá”.

Viac  však o mojom stravovaní by som vám napísala v inom článku, ak by bol záujem. Dovolím si tvrdiť, že zatiaľ, čo niektoré ženy majú motiváciu chudnúť kvôli niekomu/druhým, ja som to vždy robila a robím len pre svoj dobrý pocit. A myslím, že tak by to aj malo byť. Cítim, že len vtedy keď som vo svojom tele spokojná, viem plnohodnotne fungovať. Viem, že postava nie je všetko, no taktiež som názoru, že žena by sa nemala zanedbávať a v prirodzenej miere je správne a prináleží jej, aby sa o seba starala. Veď sme ženy.

Motivácia/chuť ísť si zabehať – mojou najväčšou motiváciou ísť si zabehať je snáď asi pomyslenie nato ako som vyzerala kedysi (napríklad viď tu alebo tu). Podľa mňa aj to ako vyzerá naše telo je naša vizitka. Dávame si dostatočne na sebe záležať? Záleží nám vôbec na tom? Ako veľmi? … skúsme sa zamyslieť nad týmito otázkami. Taktiež, mám okolo seba inšpiratívne žienky (ktoré aj rada sledujem na Instagrame), u ktorých vidím, že všetko sa dá keď sa chce, že jednoducho ,,kde je vôľa, tam je aj cesta”. A taktiež sa držím hesla – ,,Veľké myšlienky priťahujú veľké výsledky. Priemerné myšlienky priťahujú priemerné výsledky … “.

Myslím si, že ak chce človek schudnúť najprv by mal spáliť všetok nadbytočný tuk a až potom ,,do toho zmenšeného tela” začať tvarovať telo cvičením. V opačnom prípade, keď človek začne hneď cvičiť, je dosť pravdepodobné, že si vyformuje telo do veľkosti, akú má teraz.

Športové oblečenie – nikdy som nebola tak naklonená investovaniu do športového oblečenia tak ako teraz. V týchto dňoch keď je konečne krajšie počasie, chodíme viac bicyklovať, korčuľovať a taktiež plánujeme v lete nejaké turistiky. Zo skúsenosti viem, ako nekomfortne sa pri športe v nešportovom oblečení cítim, o to väčší záujem mám kúpiť si takéhoto oblečenia viac. Momentálne som teda vo fáze vyhľadávania eshopov, kde by som si prišla na svoje ponukou aj cenovo. Nakoľko som takéto eshopy nikdy nevyhľadávala, nemám o nich taký prehľad, preto budem rada ak mi budete vedieť nejaké odporučiť.

Počúvanie hudby – odvykla som si už od počúvania hudby pri behu, bez ktorej som si ho predtým nevedela predstaviť. Možno to bude znieť zvláštne, ale začala som si užívať to ticho v lese.

lodičky CCC

Aplikácia, ktorú pri behu používam – čo sa týka toho ako často chodím behať aj koľko zvyknem zabehnúť, zdieľam to pravidelne s vami vo svojich Instastories. Často sa pýtate aj na aplikáciu, ktorú pri behu používam, je to Runkeeper. Mám ju rada pretože, nielenže ukazuje koľko ste zabehli (km, čas), koľko kalórii ste zhodili, ale dokonca ukazuje aj trasu kadiaľ bežíte. Používam ju takisto aj keď idem bicyklovať či korčuľovať.

Ako sa vám páčil tento článok? Dozvedeli ste sa vďaka nemu niečo nové/pre vás užitočné? Inšpirovalo vás niečo z tohto článku? Budem rada keď mi dáte vedieť ♥ Takisto mi môžete dať vedieť či by vás zaujímal článok o tom, čo zvyknem jesť, ako často a čomu sa kvôli postave vyhýbam. Dovtedy pekné dni♥

Sleduj aktuálne fotky a príbehy z mojich bežných dní na INSTAGRAME: dezire.eu ♥

Author

kjnvky

Write A Comment