Pamätám si ako som kedysi vydržala na slnku veľmi dlhú dobu len preto, aby som bola, čo najviac opálená. Brala som to tak veľmi MECHANICKY. ,,Čím viac na slnku, tým viac budem opálená“. Najväčšia hlúposť! Bola som schopná zniesť aj väčšie teploty bez prestávky a neuvedomovala som si (alebo nechcela som si), aké to slnko môže mať následky. Veľakrát som bola večer maximálne unavená, neschopná čohokoľvek a ak som aj niečo chcela, musela som sa veľmi premáhať. S odstupom času sa už len CHYTÁM ZA HLAVU ako som takto nerozumne mohla uvažovať. Ale chápem – mladá/ľahkovážna … Pokožka vystavená slnku celý deň, sa skôr ako opáli – stráca pružnosť, ostáva dehydrovaná, vysušená, unavená, zle vyzerajúca … proste KONIEC.

Teraz sa na vec pozerám viac S NADHĽADOM. Nato, aby pokožka bola, čo najviac opálená potrebuje aj NABRAŤ SILU a zregenerovať sa po silnom slnku. Musí sa dať do poriadku, aby mohla znova naplno fungovať a teda prijímať, čo najviac opálenia. Zlý prístup je, ak  ju necháme maximálne vysiliť slnkom a keď už bude úplne bez života  ,,žiadať ju, o čo najviac opálenia“.

Teraz sa opaľujem s mierou a ,,čuduj sa svete“, aj minulý rok aj tento, SOM VIAC OPÁLENÁ ako bývam obvykle. Je to preto, lebo si počas opaľovania dávam PAUZY ,,na vychladenie“ a dávam si ich patrične viac. A až keď sa znova cítim v pohode (vychladená), môžem sa ísť opaľovať znova. Výsledkom toho je, že sa na konci dňa NECÍTIM taká unavená a môžem večer s kamošmi dlhšie pobudnúť.

notino answear beauty leto

plavky Answear (momentálne v ZĽAVE)

Zle hydratovaná pokožka skôr vybledne

Vždy keď cítim, že mám pokožku suchú – krémujem, krémujem a krémujem. Ako som toto robila, jedného dňa prišla za mnou mama a spomenula, že sa jej zdám zo dňa na deň akosi viac opálená (a to som sa v ten deň opaľovať nebola). Tak som sa dovtípila, že to musí byť jedine tým krémovaním. Neskôr som sa aj naozaj dočítala, že ak pokožku takto hydratujeme, OPÁLENIE VYDRŽÍ DLHŠIE. Odvtedy krémujem, čo vidím 😀

Čo sa týka telových mliek, nejaký čas som už VERNÁ môjmu obľúbenému Victoria’s Secret Pure Seduction Red Plum & Fresia, ktoré mi ju nielenže zhydratuje a opálenie krásne oživí, ale aj NEUVERITEĽNE VONIA. Vôňa z tohto telového mlieka mi vždy rozvonia celú izbu a mne to dokáže hneď urobiť náladu. Najnovšie premýšlam aj nad Ziaja Goat’s Milk, počula som naň dosť dobré recenzie. Naštudované mám už tiež, že na Notino, ho nájdem NAJLACNEJŠIE. Tak už sa teším, kedy domíňam to svoje, aby som mohla siahnuť po tomto.

Victoria's Secret Pure Seduction Red Plum & Fresia

Pre veľmi svetlé typy – betakarotén

Ak máte ten problém, že sa na slnku rýchlo spálite, skúste betakarotén. Je to voľne predajný výživový doplnok, ktorý kúpite už od 2 eur. Užíva sa 1x denne. Moja mama je tiež svetlejší typ, skúšala ho užívať minulý rok a až som sa čudovala, koľko jej to opálenie vydržalo. A čo je hlavné – nikdy sa nespálila. Keďže mala teda dobrú skúsenosť z minulého leta, užíva ho aj teraz. Najlepšie na betakatoténe je, že to nie je žiadna chémia, ktorým by ste svoj organizmus ničili. Práve naopak, má množstvo ďalších pre organizmus pozitívnych vlastností.

betakaroten blogy lepsie opalenie dlhotrvacne

Ako sa vám článok páčil? Zdajú sa vám zaujímavé tieto možnosti? Budem rada, keď mi dáte o tom vedieť nižšie do komentárov 🙂

Author

kjnvky

1 Comment

Write A Comment