Pekne vítam pri dnešnom článku 🙂 Nakoľko sa nám rozbieha plesová sezóna a ja sa tento rok chystám na dva plesy, rozhodla som sa vám napísať ako sa na ne zvyknem pripravovať. V tomto článku som zhromaždila svoje storočné skúsenosti (v tejto chvíli by moj kolega povedal, že na 100 rokov vyzerám celkom v pohode) a možno tak poradiť tým z vás, ktoré by ste nejaké tie rady ocenili.

Načo si pri zostavovaní outfitu dávam pozor?

 • vizáž si buď robím vždy sama alebo sa dám namaľovať vizážistke. Ak si ju robím sama, použijem vždy podkladovú bázu pod make up, vďaka ktorej vydrží make up na tvári omnoho dlhšie.
 • vlasy si zvyknem umyť vždy aspoň deň pred tvorením účesu (nie týždeň!). To z toho dôvodu, že ak sú vlasy čerstvo umyté, vlasy sa viac šmýkajú a rýchlejšie padnú aj kučery. Vlasy umyté po dni sú poddajnejšie.
 • aby som dlhšie vydržala tancovať a neboleli ma tak skoro nohy, zvyknem použiť vložky do topánok (samozrejme, že nie menštruačné). Nie sú drahé (stoja cca 3 eurá) a zo skúsenosti už viem, ako veľmi to vie pomôcť.
 • ak zvolím na ples obtiahnuté šaty, zvyknem si dať spodné prádlo bez švov (pozor nemýliť si so všami). Nechce sa mi predsa chváliť, aké ,,bombarďáky“ nosím a takto to pekne zakryjem/uhladím, tak aby nič nebolo vidno.
 • vždy mám pri sebe niečo na seba v prípade, že by mi bolo chladno (ovčie rúno nemyslím), ale také menšie elegantné sako/svetrík sa vždy hodí.

 • kabelku na ples volím vždy menšiu. Nikdy … naozaj nikdy nevolím ruksak!
 • aby som sa vyhla tomu, čo je gýčové/nevkusné – vždy ,,prelustrujem“ všetky spoločenské šaty z tohtoročného Plesu v opere a aj na základe toho si viem urobiť úsudok, čo sa mojej postave hodí/nehodí. Vytvorím si tak predstavu, aké šaty by som chcela mať na tohtoročnom plese.
 • na ples sa snažím prísť vždy v kabáte (najlepšie čiernej farby) a v elegantných čižmách na podpätku. To v prípade, že sa na ples neveziem nákladiakom ale idem pešo v tej treskúcej zime. Takže nie v klasickej zimnej bunde, v zimných kožušinových topánkach (do snehu), v lyžiarskej bunde, v skafandri … a v motorkárskej helme sa mi tam tiež  veľmi nechce ísť. 

Čo mi v kabelke na ples nesmie chýbať:

 • púder – teplo v miestnosti, tanec … urobia svoje a ja sa začnem rýchlejšie lesknúť. Aby som teda aj na fotkách nemala čelo, na ktorom by sa dalo vyprážať, vždy mám pri sebe ako prvú pomoc púder.
 • nerozmazateľný/kvalitnejší rúž – nemám rada keď mi ostávajú otlačky rúžu na pohári a je to na očiach iných. Nevýhodou týchto rýchlo-zmazateľných rúžov je aj to, že nech zjete, čo i len malé sústo vytvoria sa vám z rúžu na perách také ,,fúziky“ (orámovanie pier). Aby som teda nemusela nato každú chvíľu dohliadať, vždy zvolím kvalitnejší (najlepšie matný) rúž.
 • krížovky – keby som sa náhodou nudila (srandujem) 🙂

Už sa ma niekoľkokrát kamarátky pýtali kde sa dajú kúpiť pekné spoločenské šaty. Pripájam teda odkazy na eshopy, kde zvyknem vyberať ja:

Ak nedôverujete príliš eshopom aj kvôli skúšaniu šiat pred ich kúpou a pod. Tak tu sú odkazy aj na kamenné obchody, kde by som sa išla pozrieť ja:

INSTAGRAM: dezire.eu

 

Author

kjnvky

Write A Comment