Cítiť sa pohodlne aj v adrenalínových podmienkach môže byť náročné a preto je dobré vedieť o tom viac. Ak sa toto leto chystáte na vysokohorskú turistiku, rozhodla som sa podeliť sa s vami o to na čo sa oplatí myslieť, čo pomohlo mne a čo nezanedbať.

Počasie v horách býva často premenlivé, nedá sa spoľahnúť na predpovede počasia, preto je dôležité situáciu nepodceniť a byť pripravený na všetko. Dokonca aj na sneh v júni. Jedným z najdôležitejších je nepremokavá bunda (do dažďa), ideálne taká, ktorú neprefúkne, nakoľko na vrchoch býva často o dosť chladnejšie. Ja som vyberala aj so stojačikom ku krku a s kapucňou, čo som hlavne na vrchoch kde veľmi fúkalo ocenila. Vyberala som v ALPINE PRO. Veľmi dôležitými sú takisto turistické topánky s pevnou podrážkou a nepremokavé. V horách býva často neľahký terén, ktorý by klasické športové tenisky nemuseli zvládnuť. Aby som sa cítila pohodlnejšie zvolila som športové oblečenie, ktoré neťahá a je omnoho pohodlnejšie na pohyb. Do turistického vaku je vhodné zobrať si okrem iného aj čiapku/čelenku a rukavice. Nemyslela som si, že ich využijem, ale ako môžete vidieť z fotiek, predsa sa stalo.

Vďaka všetkému tomuto spomínanému oblečeniu a obuvi som sa cítila pohodlne, nebola mi zima, mohla som si vďaka tomu turistiku naplno užiť. Ako ste na tom vy? Chystáte sa niekam na turistiku? Máte doma turistické oblečenie?
Inšpiratívne turistické fotky nájdeš na mojom Instagrame: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment