Čo sa týka mojej úpravy obočia, uprednostňujem ho možno, čo NAJPRIRODZENEJŠIE. Nikdy som nebola na žiadnej úprave obočia u kozmetičky ani ma to tam nikdy neťahalo. Vždy som bola názoru, že pekné obočie si viem urobiť aj sama doma a nemusím zato vyhadzovať zbytočne peniaze. Okrem toho nie vždy sa to u tej kozmetičky podarí a často sa stáva, že obočie nevyzerá vždy úplne tak ako by sme chceli. Pri mojej úprave obočia sa snažím vyhýbať v prvom rade nepravidelnému INTERGALAKTICKÉMU tvaru, taktiež aby nebolo príliš výrazné a aby nepôsobilo v prednej časti ,,seknuto“.

pomada na obocie so stetcekom loreal notino 1

Môj postup je nasledovný:

  1. Obočie si trhám sama a väčšinou vždy vtedy keď to považujem za potrebné čiže cca raz týždeň.  Naučila som sa už určitému tvaru, do ktorého si ho vždy upravujem. Niektoré ženy tvrdia, že nevedia odhadnúť ten správny tvar, a preto radšej chodia ku kozmetičke. Ja som sa naučila trhať si ho sama skúšaním a postupne to šlo.
  2. Ďalej si obočie sčešem do tvaru, aký potrebujem.
  3. Následne použijem L’Oréal Paris Paradise Extatic pomádu na obočie so štetčekom. Táto pomáda funguje na princípe hutnejších tieňov a tým nielenže dá obočiu tvar, ale chĺpky nenápadne zlepí (zafixuje). Obočie tak nepôsobí rozstrapkane a drží tvar. Praktické na tejto pomáde je navyše to, že je spolu so štetčekom, čo nie všetky tiene mávajú. S ním si viem teda urobiť obočie do tvaru, aký sa mi páči a následne pekne vytieňujem prednú časť. Toto sa mi napríklad s ceruzkou na obočie tak pekne nepodarí. Prednú časť si vždy urobím mierne svetlejšiu od zvyšku obočia, aby to pôsobilo prirodzenejšie. Nebojím sa vyjsť aj o kúsok bližšie k nosu (tam kde už chĺpky nie sú), aby som dosiahla ten správny tvar, avšak samozrejme s mierou.
  4. Občas keď mám čas a chcem dať obočiu akúsi ,,čerešničku na torte“ použijem ešte Yves Saint Laurent Touche Éclat korektor pre všetky typy pleti. Aplikujem ho nad a pod obočie, čím dosiahnem svetlejšieho pozadia, na ktorom obočie vynikne viac ako keby splývalo s pleťou. Ak rozjasňovač používate tak mi určite dáte za pravdu, koľko práce vie odviesť.

pomada na obocie so stetcekom loreal notino 2

Toto je celá moja starostlivosť o obočie. Ak máte večný problém s tým ako ho upraviť, neviete s akými produktmi tak budem pevne veriť a dúfať, že vám tento článok aspoň ako-tak pomohol. Starostlivosť o svoje obočie som sa snažila napísať najjasnejšie ako som vedela, aby vám bola nápomocná. Všetky svoje kozmetické produkty nakupujem vždy na Notino, pretože odtiaľ som najspokojnejšia. Momentálne u nich prebieha dokonca doprava zadarmo. Tá platí vtedy ak si nakúpite nad 50 eur a len v dňoch od 13.- 15. 11. 2018. A ak ste nadšencami zliav tak ako ja, tak v týždni od 19. 11. – 25. 11. 2018 nás čaká na Notino  veľký Black Friday tak premýšľam, že by som ho už využila na vianočné darčeky 🙂

pomada na obocie so stetcekom loreal notino 3

INSTAGRAM: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment