Na začiatok by som rada upozornila, že toto nie je sponzorovaný článok. Odporúčanie na farbu na vlasy dávam dobrovoľne, pretože som s ňou naozaj spokojná a chcem posunúť ďalej tým z vás, ktorým sa nedarí utrafiť ten správny blond odtieň. Takisto by som týmto článkom rada dodala odvahu tým z vás, ktoré nemáte odvahu farbiť si vlasy doma samé a presvedčiť vás, že to vôbec také ťažké nie je a ešte tým aj ušetríte.

Nakoľko farbenie mojich dlhých vlasov by ma v kaderníctve stálo nemálo peňazí (keď by som tam na odrasty mala chodiť každý mesiac), trochu som sa posmelila a naučila sa ich farbiť sama. Farbím si ich už niekoľko rokov a ako každý aj ja som sa učila a učím na vlastných chybách. Som rada, že sa mi dnes konečne podarilo napísať tento článok, lebo otázku, akú farbu na vlasy používam, dostávam celkom často, tak snáď tento článok ,,padne na úrodnú pôdu“. Poďme teda nato:

Postup ako pri farbení postupujem:

1.Vždy pred farbením si oblečiem nejaké staré tričko, pre prípad poškodenia farbou.

2. Farbu na vlasy používam od značky Syoss (bez amoniaku). Obľúbila som si ju preto, lebo po jej nanesení ma neštípe  pokožka, nesčervená mi, nevyhádžem sa z nej a nezanecháva nepekné žltkasté tóny. Takisto postup ako si ju zarobiť a jej aplikácia je úplne jednoduchá.

3. Ako prvé si nasadím priložené rukavice, tubu vytlačím do nádobky, poriadne premiešam a môžem nanášať.

4. Ešte predtým si vlasy rozdelím na 2 časti: zvlášť zopnem spodnú a vrchnú časť. Mimochodom vždy si farbím len korienky vlasov, nikdy nie celé, aby som si ich zbytočne neničila.

5. Postupne začínam nanášať farbu najprv spodnú časť, potom vrchnú. Hrebeňom si vždy urobím cestičku, na ňu nádobkou nanesiem farbu a takto postupujem celý čas až kým nemám úplne hotovo. Nakoniec farbu na vlasoch premiešam prstami, aby sa dostala naozaj všade.

6. Následne ju nechám pôsobiť 40 minút. Potom zmyjem tak, aby na hlave žiadna farba nezostala, zmyjem normálnym šampiónom a následne použijem balzam, ktorý je k farbe priložený.

7. Na záver presuším vlasy uterákom, prečešiem a nechám ich voľne presušiť (nikdy nie fénom).


Takže takýmto nejakým systémom postupujem vždy. Snažila som sa to popísať, čo najvýstižnejšie, no ak by vám bolo čokoľvek nejasné kľudne napíšte, rada zodpoviem. Vy ste na tom ako? Farbíte si tiež vlasy doma alebo chodíte do kaderníctiev?

INSTAGRAM:dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment