Mojou úlohou nie je vám tu na blogu ukazovať ako sa dá nosiť Dolce Gabbana s Balenciaga. Som obyčajná jednoduchá baba, ktorá nemá veľký rozpočet na oblečenie a kozmetiku a v rámci toho sa snažím vymýšľať pre vás posty/témy, ktoré by mohli byť pre vás zaujímavé. Nehrdím sa, že viem všetko, nie som žiadny odborník, ponúknuť viem len praktické skúsenosti, ktoré sa z času na čas zídu. A preto vymýšľam pre vás outfity, ktoré sa mi páčia, sú cenovo dostupné a ktoré by mohli byť zaujímavé aj pre vás. Tu je jeden z nich.

dezire blog tigrovany vzor

photos by : JOZEF HASILLA

dezire blog jeans denim autumn

denim bunda s nášivkami ANSWEAR (už ju nemajú. No podobná avšak trochu drahšia je TU)

Sukňa požičaná od mamy

Našťastie s mamou nosíme približne rovnakú veľkosť oblečenia a tak si z času na čas veci požičiavame. Nedávno som jej len tak medzi rečou spomínala o mojom veľkom zálusku na obyčajnú sukňu s leopardím vzorom. Takú klasickú primeranej dĺžky, ktorú si budem môcť medzi ľudí normálne obliecť bez pocitu, že by vzor pôsobil akokoľvek výstredne. Ona ma následne odpoveďou úplne dostala! Povedala, že jednu takú má ,,zapatrošenú“ niekde v skrini. Ukázala mi ju a bolo to presne to, čo som hľadala. V tom momente som bola v siedmom nebi.

sukňa s leopardím vzorom F&F Tesco (avšak bola kupovaná dávno tak pochybujem, že by ste ju tam ešte našli), náhrdelník s polmesiačikom NA-KD

dezire blog denim jeans tigrovany vzor fashion

slnečné okuliare Bershka (kupované minulý rok), tenisky značky Vans ANSWEAR

blog dezire denim vans answear dominika makarova autumn fashion

Sukňa z Tesca za 7 eur

S mamou nakupujeme v rôznych obchodoch. Na oblečenie náročné nie sme. Tak ako si vieme kúpiť za drahšie, vieme si kúpiť aj za lacnejšie. Klasika. Teraz ma však dostala keď mi povedala, že na túto sukňu natrafila v zľavách v Tescu len za 7 eur! Takémuto nákupu sa vždy veľmi poteším! Taktiež vždy hovorím, že oblečenie v Tescu by sme nemali podceňovať, lebo nikdy nevieme, kedy nás môže zachrániť (tak ako mňa teraz). Táto sukňa ma potešila rovnako ako keby som si teraz kúpila Gucci opasok, o ktorom už dlho snívam. Tento outfit som už mala doteraz na sebe niekoľkokrát  a vždy som sa v ňom cítila rovnako dobre. Aby leopardí vzor nepôsobil príliš výrazne, utlmila som ho denim bundou a teniskami značky Vans. Tým, že bunda a tenisky pútajú na seba pozornosť, zároveň odpútavajú pozornosť od leopardieho vzoru na sukni, čím sa kontrast farieb a vzorov na outfite vyrovnáva. Preto outfit nepôsobí nepremyslene, smiešne alebo roztržito. Spolu vytvárajú nejakú tú súhru, ktorá ma na tom celom tak baví. 

denim blog dezire dominika makarova

denim tigrovany vzor dnesnosim dezire blog

,,Leopardí vzor pôsobil na mňa vulgárne a tým aj lacno … “ Kedy a pričom sa ľady prelomili?

Ešte donedávna pôsobil tento vzor na mňa vulgárne a tým aj lacno. A preto ma vôbec nezaujímal. Až raz. Popri rollovaní Instagramu som si po dlhej dobe pozrela blogy mojich obľúbených zahraničných blogeriek (ktoré sú s módou riadne napred) a tam nastal ZLOM. Uvidela som túto fotku, následne túto a potom túto .A vtedy mi začalo zapaľovať, že leopardí (tigrovaný) vzor je SPÄŤ V HRE. Naštartovala som svoje mozgové závity a začala tvoriť. Tvoriť bezhlavo a vášnivo. Vzišiel z tohto tento outfit a potom tento, ktorý vidíte dnes tu na blogu. Momentálne mám však asi nejakú tigrovanú alebo leopardiu mániu, pretože zvažujem už aj lodičky leopardieho vzoru. Motivuje ma k nim množstvo inšpiratívnych jesenných outfitov a mňa to samozrejme chladnou nenechalo. Uvidím teda či sa mi ich podarí zohnať.

Čo hovoríte na mnou zvolené kombo k tomuto vzoru? Myslíte, že ,,stratiť vyzývavosť“ sa mi podarilo? Máte aj vy nejaký tigrovaný (leopardí) kúsok, ktorý by ste mohli prevetrať? Ak by ste si nevedeli rady s tým, čo doma v skrini máte, kľudne mi napíšte. Spolu určite niečo zaujímavé vymyslíme 🙂

tigrovany vzor dezire blog

 

Author

kjnvky

2 komentáre

    • Dominika Makarova Reply

      Ahoj nemám veru s ním žiadne skúsenosti 🙁

Write A Comment