Každý z nás sa už určite stretol s pocitom nezáujmu, nepochopenia či dokonca nenávisti zo strany druhých. Bohužiaľ ľudia, ktorí budú chcieť ublížiť sa nájdu vždy a buď sa ich názorom budeme večne poddávať alebo sa naučíme proti tomu raz a navždy čeliť.  Ako nato?

  • Nedajte priestor negatívnym myšlienkam. Snažte sa obklopiť vecami, ktoré vám robia radosť. A to doslova. Máte radi turistiku, lyžovanie či nakupovanie? Urobte si program tak, aby ste nemali čas myslieť na hlúposti. Myslite nato, že to, čo potrebujete je odreagovanie. Práve čas strávený nad tým, čo zvyčajne nerobíte vám pomôže odosobniť sa a vidieť tak problém aj z iných strán. Problém nie je totižto nikde inde len vo vašej hlave. A ak voči tomu nezakročíte vy tak nikto a problém sa bude vliecť stále …
  • Robte svoju prácu najlepšie ako viete! Nič nepoloží vašich hejterov viac ako pocit, že vašu prácu robíte naozaj dobre. Preto nedávajte o sebe vedieť, aký ste slaboch, naopak – nazbierajte silu a ukážte, aký dobrý viete byť!

PHOTOS BY: Erik Chmelický

baretka Answear, slnečné okuliare Bershka

šaty Answear (momentálne V ZĽAVE za 19,90€)

čierne členkové čižmy Answear, kabelka Primark, kabát Answear

  • Odstráňte zo svojho života všetko, čo sa vám spája s negatívnou skúsenosťou. Minimalizujte stretávanie s ľuďmi, ktorí vám nie sú po vôli. Život je predsa príliš krátky nato, aby sme ho trávili s nesprávnymi ľuďmi.
  • Možno klišé, ale skúste naplniť svoje srdce dobrotou. Nie nadarmo sa vraví, že dobré skutky robia lepšieho človeka. Verte, že radosť, ktorú druhým poskytnete sa vám odmení dvojnásobne! Viem, o čom hovorím.
  • Častým vplyvom pôsobenia hejterov býva aj nízke sebavedomie. V horších prípadoch býva, že človek sa tak uzavrie, že prestáva veriť ľuďom a stáva sa z neho introvert. Ako však tomu včas predísť? Určte si ciele! Nie dlhodobé, stačí krátkodobé – také, ktoré budete vedieť dosiahnuť. Ja som napríklad chcela mať lepšiu postavu a tak som začala pravideľne cvičiť.  Po určitom čase som sa cítila lepšie nielen po fyzickej stránke, ale hlavne po psychickej. Upratala som si v hlave a tým, že som toľko času už nevenovala Instagramu som dokonca docielila, že Instagram neovláda mňa, ale ja jeho. A na to som dosť pyšná!

Viem, ako veľmi dokážu hejteri ublížiť … Tiež s tým mám skúsenosť. A možno aj väčšiu ako by ste si boli mysleli. Ale o tom je život. A ja to tak beriem. Neplačem, nerumázgam, nenadávam …  Práve naopak – snažím sa od príspevku k príspevku zlepšovať sa a riešiť iba veci, ktoré sú pre mňa perspektívne. Myslíte si, že tí najväčší hrdinovia sa dostali na výslnie bez akejkoľvek kritiky? Samozrejme, že nie! Nechcem si ani len predstaviť koľko jej muselo byť a ešte stonásobne horšej, akú sme možno zažili my. A vidíte … predsa sú tam kde sú …  spokojní so životom. Žeby práve vytrvalosť robila hrdinu?

INSTAGRAM: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment