Popisy k fotkám plnia funkciu tú, čo nedokážu fotky. Vďaka popisu nás ľudia môžu viac spoznať, preniknúť do nás, môžu sa o nás dozvedieť niečo viac, dokonca si nás obľúbiť našimi názormi. A čo je dôležité uvedomiť si – každým chybným popisom strácame followerov. Často nevieme, čo povedať, v rozpoložení napíšeme nakoniec hlúposť a aby toho nebolo málo ešte aj siahodlhú a bez konkrétnej myšlienky. A ako týmto vyznieme u čitateľa? Maximálne zúfalo! Na základe svojich doterajších skúseností som sa rozhodla napísať tento článok, ktorý si myslím, že ja často problémom mnohých ľudí a ktorý by niektorým mohol pomôcť.

4 základné chyby pri písaní popisu:

  • mal by obsahovať JEDNU pointu, nie viac. Ak ,,použijete“ viac poínt u čitateľa vyzniete chaoticky/zúfalo. Btw pointa by mohla aspoň minimálne súvisieť s charakterom fotky,
  • žiadne omáčky – (tie prenechajte blogu) Instagram je len o tom odkázať jasnou a výstižnou myšlienkou  na svoj blog,
  • POPIS PREDÁVA – tak ako fotka. Stačí ak si raz čitateľ prečíta u vás popis bez jasnej myšlienky, nebude mať chuť/zvedavnosť prečítať si váš ďalší a vy ho strácate,
  • DLHÝ POPIS = ZÚFALEC. Tak sa snažíte z veci vyklučkovať, že nakoniec váš popis obsahuje 30+ riadkov. Ľudia hneď vycítia, že nemáte, čo povedať tak to riešite omáčkami, no bohužiaľ dlhý popis nie je pre nikoho pretty a úprimne ani pre nás samých.

Toto sú body, ktorých sa snažím držať ja a ktoré mne fungujú. Budem rada ak mi napíšete, čo si o nich myslíte či s niečím súhlasíte alebo naopak nie 🙂

viac aktuálnych foto u mňa na Instagrame: dezire.eu

Author

kjnvky

1 Comment

  1. máš moc krásný blog,desing i fotky 🙂 jen teda nevím, proč už nemáš vysokou návštěvnost 😀 tomu nerozumím,hodně štěstí v blogování!

Write A Comment