Ahojte. Za posledný čas mi pribudlo v skrini zopár nielen pekných, ale hlavne praktických jesenných kúskov, ktoré jednoznačne stoja za pozretie! Osobne som každým jedným naozaj NADŠENÁ a tak mi napadlo napísať vám, čo ma k nim inšpirovalo a ako ich plánujem nosiť túto jeseň a zimu.

dezire blog móda dominika makarova

Dlhý sveter béžovej farby

Nakoľko mám v skrini málo takých tých ŇUŇU svetrov, do ktorých sa môžem doslova zabambušiť, dala som si záväzok, že túto sezónu to musím napraviť a minimálne jeden taký si musím kúpiť. Takéto svetríky sú praktické aj na jeseň ku koženej bunde a o zime ani nehovoriac, takže nebolo o čom. Na Answear som našla presne taký, aký som hľadala – praktickej béžovej farby a dlhý pod zadok (aby mi nebola zima na kríže). Moju veľkosť S už nemali, no bola som ním taká ohromená, že som zobrala aj M veľkosť. Koniec koncov má pôsobiť voľne a tak mi aj sedí, takže som v konečnom dôsledku spoko 🙂 Nižšie vám prikladám dve foto (v strede a napravo), ktoré ma k nemu inšpirovali.

Kožená bunda čiernej farby

Čierna koženka je jesenný kúsok, bez ktorého si máloktorá dokážeme predstaviť jeseň. Svoju konkrétne túto som mala niekoľko rokov, no zošúchala sa mi, (začo som sa až hanbila) a aj keď mi bolo za ňou smutno, musela som si zaobstarať novú. Čierna koženka je u mňa práve ten kúsok, do ktorého sa investovať oplatí. Nakoľko si ju neobliekame len raz za čas, ale nosíme ju väčšinou času. Pri jej výbere som prihliadla nato, aby mala nejaký strih (tvar), keďže tie z čínskych obchodov nám vedia častokrát deformovať postavu. V úvahu som brala aj to, aby pôsobila o niečo kvalitnejšie (kožennejšie?)ako iné a táto to myslím celkom spĺňa. Túto sezónu som veľmi naklonená nosiť ju s celočiernymi outfitmi. Avšak, aby to nepôsobilo fádne, úlohu tu zohráva sofistikovanosť. Tá spočíva v kombinácií rôznych materiálov a tým sa fádny celočierny efekt akokeby vytrácal. Prím hrá kombinácia koženky, čiernej rifloviny a čiernej látky alebo vlny. Presne na takýto podobný spôsob môžete vidieť aj outfit, ktorý vám dnes prezentujem.

Ďalšie celočierne outfity, ktoré ma inšpirujú 🙂

Baretka z New Yorker LEN za 5 eur

Nakoľko sa vám na Instagrame táto fotka páčila ako aj outfit s ňou na blogu, rozhodla som sa vám ukázať, aké fotky ma k nej inšpirovali. Kúpila som ju v New Yorker len za 5 eur, čo je myslím super cena nato, že je práve sezóna. Na fotkách môžete vidieť ako sa dá nosiť, prípadne aké fotky si s ňou urobiť na svoj Instagram. Ak si nieste isté, či by sa vám hodila, skúste to zo začiatku s menej výraznými farbami. 

Modernejší kabát v peknom strihu, praktickej farby, ľahko kombinovateľný s outfitmi

Nakoľko som mala doma kabát len čiernej farby a viac menej taký staromódny, rozhodla som sa zadovážiť si trochu modernejší v peknom strihu a vo farbe, ktorú môžem ľahko kombinovať s outfitmi. Uvažovala som teda nad sivým (károvaným) alebo béžovým. Nakoniec som zohnala sivý károvaný, ku ktorému som si kúpila aj pekne padnúci červený šál, ktorý spolu s ním momentálne stále nosím. Ak sa mi to v najbližších dňoch podarí, nafotím vám ho aj sem na blog. Pre prípad, že v tomto uvažujete podobne ako ja prikladám zopár foto, ktoré mi pri výbere najviac poslúžili ako inšpirácia.

Snáď čoskoro na blogu 🙂

To by bolo tak všetko z kúskov, ktoré som si myslela, že by mohli byť pre vás inšpiráciou. Mimochodom na Instagrame som objavila kopec nových inšpiratívnych profilov so žienkami, ktoré sa naozaj krásne obliekajú a robia veľmi pekné fotky. Ak by ste si ich chceli vidieť dajte mi vedieť do komentárov a ja vám ich hodím do mojich Instastories. Ako sa vám páči dnešný článok? Inšpirovalo vás niečo z toho?

dnesnosím bratislava móda streetstyle oblečenie

photos by: Richard Adame

dnesnosím bratislava móda stylis

dnesnosím bratislava móda stylis

 legíny Answear,  topánky CCC

dnesnosím bratislava móda stylis

slnečné okuliare DEZIRÉ, tričko Authenticcheapluxuries

tmavosivý kardigán DEZIRÉ

INSTAGRAM: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment