Ahojte. V dnešnom článku by som vám rada ukázala zopár pekných miest v Bratislave, ktoré by pre vás, pri návšteve Bratislavy, mohli byť inšpiráciou. Sama veľmi rada vyhľadávam pekné miesta pri fotení mojich outfitov a dobre viem, aká je občas dilema nájsť vhodné miesto. Preto mi napadlo spracovať zopár miest (možno niektorých pre vás nepoznaných) a tak trochu vás nimi inšpirovať.

  1. prechádzka pri Dunaji, Staré Mesto, mhd zástavka Námestie Ľudovíta Štúra

Toto miesto je krásne a romantické snáď v každom ročnom období. Fotka vyzerá super aj takto na promenáde, no taktiež s výhľadom na ufo. Okrem fotenia si tam viete aj dobre odpočinúť na lavičke, so zmrzlinou v ruke a užívať si slniečko. Ak chcete, aby vaša fotka mala ešte väčší úspech, nezabudnite na štýlový outfit, v ktorom sa budete cítiť dobre.

2. New York v Bratislave, mhd zástavka Polus City Center

Ak dostanete niekedy chuť fotiť niečo typicky mestské, ešte aj s mrakodrapmi, ideálne miesto nato, je strešné parkovisko nákupného centra Polus City Center. Sama som sa o tom bola presvedčiť a s fotkami som nemohla byť spokojnejšia. Miesto splnilo, čo malo a navyše sa s ním dá super vyhrať. Na internete veľa fotiek z tohto miesta nenájdete, preto ak chcete, pozrite si môj blogový príspevok.

polus city center dezire blog bratislava

3. Viedeň v Bratislave – palisády, mhd zástavka Hodžovo námestie

Ak chcete niečo viac ako ,,obyčajné mesto“, skúste Viedeň v podobe vysokých budov na palisádach. Všetko to tam dýcha históriou a je to 5 min. od hlavnej stanice, pri prezidentskom paláci. Každá jedna budova tam stojí za pozretie a s každou sa viete pekne vyhrať/odfotiť/upraviť na Instagram. Ak chcete vedieť ako sa dá pekne na tomto mieste nafotiť outfit, skúste pozrieť môj príspevok na blogu tu.

4. Mágiopláž, mhd zástavka Most SNP

Ak dostanete chuť na typicky letné fotky s drinkom v ruke na lehátku, ideálnym miestom je Mágiopláž. Nielenže je tam kopec nápadov na super letné fotky, ale vždy to tam žije, hrá hudba, stretnete kopec ľudí, užijete si výhľad spoza Dunaja na Bratislavu a vy jediné, čo musíte je len popíjať pivko. Nielenže tak odídete s pocitom ,,vymakaných“ fotiek, ale sa aj odreagujete. Na svoje fotky sa môžeš inšpirovať mojimi fotkami z tohto príspevku.

5. Times Square v Bratislave, Dunajská ulica, mhd zástavka Kamenné námestie

Miesto billboardov, rôznych reklám, vysokej frekvencie ľudí … úplne mi pripomína Times Square. Denne som okolo tohto miesta prechádzala niekoľkokrát a NIKDY SOM SA NAŇ NEPOZRELA z uhla fotenia. AŽ RAZ, keď som uvidela túto foto u Dominiky Cibulkovej na Instagrame. Vtedy ma toto miesto zaujalo oveľa viac a uvedomila som si, že VEĎ TO NIE JE V ZAHRANIČÍ, to je na Dunajskej v Bratislave. Vtedy som si povedala, že tam musím nafotiť blogový post a stalo sa. Ako sme si s týmto miestom fotogenicky poradili, si môžete pozrieť tu.

6. Bratislavský hrad, mhd zástavka Hrad alebo ak sa chcete trochu prejsť tak Zochova

Bratislavský hrad a jeho okolie je pochopiteľne fotogenické samo o sebe. No nájsť tie naozajstné viac fotogenicky Instagramové kúty a uhly je predsa len o niečo náročnejšie.  Táto fotka je fotená z miesta, kde sa pristavuje väčšina turistov za výhľadom na celú Bratislavu. Je to na nádvorí z prednej časti hradu ako sa doň vchádza. Ak sa chcete predpripraviť a dopredu si predstaviť, aké pekné foto by sa z tohto miesta dali urobiť, ako malú inšpiráciu vám prinášam moje fotky.

7. Zákutia, úzke uličky Starého Mesta, mhd zástavka Kapucínska

Niekedy si urobte len takú  malú prechádzku Starým Mestom, pofoťte si do mobilu tie zákutia, ktoré vám prídu zaujímavé a následne sa k nim vyberte a foťte. Presne takto fungujem aj ja. Táto úzka ulička je možno úplne obyčajná, no pre mňa AKO ŽIADNA INÁ. Takéto uličky sa NEnachádzajú tak často v slovenských mestách, tak aby bolo z nich cítiť nejakú tú atmosféru alebo boli niečím príznačné. U mňa majú NIEČO DO SEBA tieto v Starom Meste. Táto sa nachádza pod zastávkou Kapucínska smerom k Michalskej bráne. Jej názov je Baštova ulica.

8. most Lafranconi, zastávka Lafranconi

Opäť niečím nezvyčajné miesto. Niekomu by sa toto miesto mohlo hodiť na určitý typ fotenia, a preto som sa rozhodla ho tiež zaradiť do tohto blogového príspevku. Na tomto mieste vyzerajú dobre fotky underground alebo urban štýlu. Viac už nechám na vás 🙂

Vyhľadávať zaujímavé miesta na fotenie je naozaj mojou veľkou záľubou. Tento článok som sa rozhodla napísať preto, lebo viem, že mnohých to zaujíma tiež. A tak som sa sa pokúsila ukázať vám miesta, ktoré sú pre mňa zaujímavé a ktoré by mohli osloviť aj vás.

Do komentárov mi dajte vedieť či bol článok pre vás prínosný. A tiež či vás niektoré miesto prekvapilo/zaujalo 🙂

Ak ťa článok zaujal, sleduj viac mojich príspevkov na Instagrame: dezire.eu

Author

kjnvky

Write A Comment