Najprv som si nebola istá či napísať článok na túto tému, keďže nie každý žije Instagramom tak ako ja. No potom som si povedala, že pekné fotky má rado viacero ľudí, tak že to skúsim. S ktorými vecami, ktoré nestoja ani 5€ skrášlia fotky a v počte likes mi priniesli úspech?

1. Starbucks pohár

Aj vy by ste chceli peknú fotku s instagramovým Starbucks pohárom, no vo vašom meste Starbucks nie je? Alebo máte s ním viac nápadov na fotky a nechce sa vám zakaždým dávať 3€ za kávu? (podľa mňa je to dosť) Poradím vám ako ušetríte a zároveň si prídete na svoje. Keď budete mať výlet do BA alebo do iného mesta, kde Starbucks je – priamo na predajni/kaviarni sa dá kúpiť takýto samostatný pohár (bez kávy :D). Keď ho budete mať, môžete si ho brať kdekoľvek len chcete a narobiť s ním fotiek koľko chcete. Keď vás unudí položíte si ho na poličku v izbe ako dekoráciu a garantujem vám, že aj tam bude vyzerať super. Myslím, že stojí len nejaké 2-3€ maximálne, čo sa zvládnuť dá nie?

2. Kvetináče z Ikea

Tieto kvetináče sú hitom snáď odkedy ich začali predávať. Vyzerajú super či už do nich reálne zasadíte kvet alebo ich použijete na kozmetiku tak ako ja. Zlú fotku s nimi som tuším asi ešte ani nevidela. Ak ma sledujete dlhšie, mohli ste si všimnúť, koľko ich už mám a stále ma s nimi baví fotiť. Aby ste nemuseli hľadať ceny, našla som vám ich: veľký kvetináč 2,99€, malý 0,99€, tácka 4,99€.

3. Rámiky na fotky

Dlho som túžila presne po tomto zlatom a konkrétne aj s textom, ktorý v ňom mám. Nikde som však taký nenašla a tak som si ho vyrobila doma sama. Zlatý rámik v Ikea ma vyšiel 4,99€, doma som si vytlačila názov, vystrihla, dala do rámiku a vyšlo z toho toto. Mám pocit, že vlastne všetky rámiky, čo doma mám, som si vyrábala sama. Niektoré ste už na IG videli, no niektoré vám musím ešte ukázať. Len pre pripomenutie sú to napríklad tieto alebo tento.

4. Časáky

Skladujete doma časáky a vlastne neviete ani načo? Využite ich na instagramové fotky! Ak máte doma zopár čísel Emmy, Evy, Vogue, Elle … (tých hrubších časákov) jednoducho ich len pekne zložte na kôpku, otočte tak, aby bolo vidno ich názvy, položte na ne niektoré z vašich pekných topánok a foťte. Presne takto jednoducho som to urobila ja a toto mi z toho vyšlo.

5. Kytička umelých kvetov z čínskeho obchodu za 3,50€

Dávnejšie som si kúpila túto ružovú kytičku s úmyslom dať si ju do izby ako dekoráciu (aby som to tam mala živšie). Neskôr však pri rolovaní Instagramu som videla u jedného dievčaťa ako podobnú kytičku využíva na množstvo pekných a nápaditých fotiek. Často len táto jediná kytička urobila fotku omnoho krajšou. Odvtedy si takéto kytičky všímam v obchodoch omnoho viac. Ak ma na nejaký čas aj prestane baviť, skrášľuje mi kútik v izbe. Navyše oproti živým je super, že sa nezosuší, takže ju môžem vytiahnuť naozaj kedykoľvek. Ako môžete vidieť na tejto koláži, pri tejto kytičke som sa naozaj odviazala (a to som ešte niektoré fotky vynechala). Používam ju ako jednu z priorít na fotke, no pekne poslúži aj ako pozadie.

6. Donut za 0,30 centov z Tesca

Často nás mätie, že len tie drahšie veci/jedlá vyzerajú na fotke lepšie. Omyl. Veľký omyl. Ako sa hovorí: ,,Aj s malým Gašparkom sa dá zahrať veľké divadlo“. Myslím, že toto dokonale na tieto šišky sedí. Stačí byť len nápaditý a všetko sa dá. Ja inšpiráciu hľadám na pintereste. Tam si do vyhľadávača zadám ,,donuts“ (čo sú šišky po angl.) a začnem vyberať, ktorú z tých inšpiratívnych fotiek urobím. Ak by ste však stále nevedeli ako nato, napíšte mi a ja vám poradím.

7. Cute papučky kúpené v zľavách za 3€

Po týchto papučkách som dlho túžila, no nechcelo sa mi za ne dávať viac peniažkov a tak som si počkala na zľavy. Oplatilo sa. Kúpila som ich len za nejaké 3€ a tešila sa z nich ako malé dieťa. Inak myslím, že aj v čínskych obchodoch ich predávajú celkom lacno. Naposledy som tam váhala nad tigrovanými. Ak si už s nimi budete robiť fotku, dajte si pozor, aby nikdy na fotke nevyzerali špinavo. Pretože to môže celý dojem z fotky pokaziť. Ďalšia dobrá rada: snažte sa fotiť za denného svetla – krajšie na fotke vyniknú.

Toto je zopár rád, o ktorých som si myslela, žeby mohli byť pre vás užitočné. A preto som sa rozhodla vám o nich napísať. Verím, že vás aspoň niečo z toho zaujalo, vďaka čomu sa vám podarí robiť krajšie fotky a ja vám ich potom s radosťou olajkujem. Ak by sa vám veľmi chcelo, napíšte mi do komentára, čo z toho vás najviac zaujalo, prípadne do čoho by ste aj išli, budem sa tešiť 🙂

Author

kjnvky

5 komentárov

  1. ahoj zasa super clanok 🙂 zaujala ma najviac informacia a kvetinke zcinskeho obchodu,nevies v ktorom meste prosim ta ? dakujem s l

    • Dominika Makarova Reply

      Ahojko kupovala som to to už naozaj veeeeľmi dávno, fakt neviem.. A neviem či by ešte takú istú aj mali :/ Ale skús sa ,,pohrabať“ a nekupuj hneď hocijakú, počkaj si na tú, ktorá ťa ohúri na prvý kuk tak ako mňa táto. Uvidíš, že aj s väčšou radosťou sa ti potom s ňou bude pracovať 🙂

Write A Comment