Teším sa, že vám dnes môžem ukázať prvé fotky zo svadby. Tí, ktorí ste na ne čakali rovnako ako ja vám len poviem, že tu na blogu sa môžete tešiť na 3 svadobné články. Prvý je tento dnešný – ,,Výber svadobných šiat“, v druhom vám ukážem moje družičky a v treťom sa môžete tešiť na svadobné fotky s mojím manželom, nato ako vyzerala výzdoba v deň svadby, kde sme mali sobáš a hostinu, ako vyzerala svadobná torta atď.

Čo by som to bola za blogerku keď by som sa téme svadobných šiat na svojom módnom blogu nevenovala viac. V tomto článku som vám zhrnula postup ako som k výberu svadobných šiat pristupovala, či som mala jasno v tom, aké svadobné šaty chcem, medzi čím som sa rozhodovala a tiež kto mi pomáhal pri výbere. Okrem toho tu nájdete tiež rady a tipy pre budúce nevesty načo by si pri výbere svadobných šiat mali dať pozor a čo nezanedbať. Poďme teda nato.

PHOTOS BY: LK Studio

9 tipov ako si vybrať tie pravé svadobné šaty

1. Hľadanie inšpirácie – považujem za prvý a najdôležitejší krok. Ja sama som nemala predstavu o tom, aké svadobné šaty chcem a toto mi pomohlo ujasniť si, akým smerom sa začať uberať. Browsovala som po internete a čakala na moment „wow.  Ten prišiel pri tejto fotke. Páčilo sa mi na nej všetko: typ šiat, vlasy, korunka, závoj, líčenie … Na základe tohto som už vedela po čom sa v svadobných salónoch pozerať. Okrem toho, vytvorila som si album na pintereste, kde som si priebežne ukladala inšpirácie ako by som chcela, aby vyzerala výzdoba, zasadací poriadok a všetko ohľadne svadby. Ak vás zaujíma, po čom som sa pozerala a čím som sa počas svadobných príprav nechala inšpirovať, pozrite tu.

2. Druhý krok, ktorý som podstúpila bola návšteva svadobných salónov. Podľa mňa je lepšie si ich obchodiť viac (v rôznych mestách), pretože som potom vedela lepšie porovnať kde, aké šaty majú, a za aké ceny. To ma naviedlo nielen ľahšie si vybrať, ale aj nezaplatiť tak veľa peňazí za šaty, ktoré by som v inom svadobnom salóne mala za polovicu.

3. Ak sa už rozhodnete pre návštevu svadobných salónov, zoberte si so sebou niekoho (poradcu), kto vás dobre pozná a kto vám bude vám vedieť pri výbere poradiť. Predsa len je vždy lepšie vidieť dva pohľady na vec ako jeden. Ja som si tak zobrala so sebou rodičov. Tak veľmi ako mi dokázal pomôcť pohľad mamy tak isto aj pohľad otca (ako muža).

4. Nechajte si poradiť od predavačiek. Ak ste ako ja, že si myslíte, že samy viete, čo vám najlepšie sedí tak tu som prišla k veľmi veľkému omylu. Zistila som, že to, čo platí pri výbere trička alebo riflí, nemusí pri výbere svadobných šiat. Tým, že som dala priestor predavačkám poradiť mi, mi takisto dali mnoho užitočných rád, o ktorých som dovtedy ani netušila a za ktoré som naozaj ocenila.

5. Výskúšajte si viacero štýlov šiat aj tie, ktoré by ste si bežne neobliekli. Verte, skúška každých jedných vás niečo naučí – pomôže priblížiť sa k správnemu výberu. Vďaka tomuto môžete prísť nato, že vám svedčí aj omnoho viac ako ste si mysleli a naopak to, čo ste si mysleli, že vám sedí, vám v skutočnosti nemusí svedčať vôbec.

6. Robte si vo svadobných šatách fotky. Niekedy s odstupom času viete lepšie zhodnotiť, pre ktoré sa rozhodnúť. Takisto neskôr môžete fotkami poprosiť o radu aj tých, ktorí s vami vo svadobnom salóne neboli.

7. Jednoduché či princeznovské? Ako mnoho neviest, čo poznám aj ja som bola zo začiatku v tom, že chcem jednoduché, no potom som sa niekde dočítala, že v jednoduchých by som sa cítila ako v klasických spoločenských šatách a že takto by som vlastne prišla o ,,pocit princeznej“, ktorý môžem zažiť jedine na vlastnej svadbe. Moje myslenie sa odvtedy zmenilo a tak som zvolila zlatú strednú cestu …

8. Čo závoj? Priznám sa, spočiatku som závoj vôbec nechcela. Prišlo mi to staromódne. No potom, ako som našla vyššie spomenutú fotku a predstavovali si s maminou ako by sa pri príchode do kostola za mnou ťahal, som postupne prichádzala nato, že to vlastne nemusí byť až taký zlý nápad. A aby nebolo málo, začala som byť preň dokonca nadšená … Totižto … prvýkrát ako pravá nevesta som sa cítila naozaj až vtedy keď mi ten závoj pripli. Na ten pocit si pamätám doteraz. Nechápala som, čo jeden závoj (ktorý som ani nechcela) dokáže urobiť. Prisahám, že sa mi ,,zježila koža“, ,,postavili sa mi chlpy“ a ja som začala cítiť, že ,,ide do tuhého“😀

9. Ako ušetriť čas a peniaze na svojom svadobnom outfite? Nakoľko svadobné šaty sú samo o sebe veľmi drahé, snažila som sa, čo to ušetriť na doplnkoch a obuvi. Korunku sa mi podarilo kúpiť na bazoši za nejakých 8 eur. Na svadobné topánky sa mi podarilo natrafiť u číňana za nejakých 7 eur, čo bola asi moja najvýhodnejšia kúpa 😀 Veľa svadobných dekorácií za omnoho lacnejšie sa mi podarilo kúpiť cez stránku mojasvadba.sk, na ktorej som našla aj mnoho iných užitočných rád. Svadobnú kyticu som mala z bielych ruží a gypsomily z eshopu galeriakvetín, kde mi kytičku urobili podľa predstáv a ešte mi ju aj kuriér priniesol priamo domov. 

Ďakujem Galéria Kvetín za sponzorovanie tohto príspevku.

Ak máte niečo, čo by vás ohľadne svadobných šiat zaujímalo viac kľudne sa pýtajte. Rada v komentároch nižšie odpoviem. Pekný večer 🙂

Najnovšie posty vždy na Instagrame: dezire.eu

Author

kjnvky

1 Comment

Write A Comment