Ktorá z nás by nechcela mať peknú foto na Facebooku či Instagrame. Inšpirujeme sa u druhých a potom to skúšame na sebe. Ktoré sú ale najčastejšie chyby, ktoré my nevidíme, no iní áno? Tu je 5 najčastejších chýb, na ktoré by sme si mali dávať pozor.

  1. Priveľa retuše!  Často v  snahe dosiahnuť ,,dokonalú krásu“ akosi zabudneme na hranice, necháme sa uniesť a s retušou to preženieme. Stáva sa to veľmi často. Problémom je, že tak veľmi chceme vyzerať ,,pekne,, že sa retušou necháme uniesť a potom to dopadne ako na fotke napravo. Retuš je síce super, no nesmie sa to preháňať, lebo to ,,kúzlo“ pominie, resp. šliapnete tým akúrat tak vedľa, čo nechcete a preto by som radila retuš používať len s mierou. Koniec koncov ostatní nás chcú vidieť také ako naozaj sme a nie ako by sme vyzerali umelo.unnamed (7)
  2. Zlé svetlo! Selfie si vždy robím za denného svetla. Takmer nikdy nie pri umelom osvetlení. Preto, lebo umelé osvetlenie výrazne znižuje kvalitu fotky, nie je dobre vidno do tváre a opäť sa dostávame k tomu – tvoji priatelia ťa nechcú vidieť tmavú, rozmazanú, ale takú aká naozaj si a skôr dostaneš od nich LIKE. Na fotkách nižšie môžte vidieť fotku za denného bieleho svetla vľavo a pri stmievaní napravo.

unnamed (8)3. neprirodzenosť – rôzne pózy a rôzne uhly sú síce fajn, no ak fotku neberieš s nadhľadom resp. vedieť si predstaviť ako ju budú vnímať ostatní na prvý kuk – tak tou fotkou veľa nezískaš. Častou chybou/prešľapom býva aj umelý úsmev, tvojim priateľom to hneď udrie do oka a skôr ako by ti mali dať LIKE si pomyslia ako veľmi sa na foto tváriš. Preto viac získaš ak budeš  prirodzená, lebo z foto sa dá vycítiť ako sa naozaj cítiš.

unnamed (14)

4. Make up/vlasy – ak už si chcem urobiť selfie vždy sa aspoň trochu namaľujem. Je to predsa len ženskejšie (výrazné oči a pery). Taktiež vlasy vyzerajú na foto lepšie umyté, upravené a niekedy aj vyžehlené. Veľký pozor však na trend úpravy obočia. Dokáže pokaziť celú foto. Pozor na zbytočne hrubé, tmavé, príliš umelo vyzerajúce … V hre je prirodzenosť!

unnamed (12)

5. Negatívna –  každá žena v každom veku vyzerá s úsmevom krajšie.  Ľudia podvedome vyhľadávajú pozitívne veci, koho by už len utešovalo negatívne tvárenie sa .. Úsmev nestojí nič a pritom dokáže tak veľa, nečakaj a využi to 😉

unnamed (13)

Author

kjnvky

4 komentáre

  1. Moc pěkný článek a v každém bodě máš pravdu. Hlavně v tom bodě o světle. To mě vždycky štve večer než jdeme někam posedět. Když jsem pořádně upravená a chci se vyfotit, ale jak je špatné světlo, tak ty fotky stojí za nic :/ 😀

  2. Veľmi pekne spísaný článok. Určite mnoho mladším dievčatám pomôže 😉 Ale určite aj starším 😉 😀

  3. neuhadla si najvacsiu chybu a tou je fotenie z tesnej blizkosti. To sposobuje, ze je zvacseny nos a ostatne casti tvare su opticky stlacene (deformovane) a to vyzera najhorsie preto je idealne fotit co s najvacsej moznej vzdialenosti. Kratke ohnisko skruca, pochopit sa to da napr na dopravnych zrkadlach na krizovatkach ktore maju rovnaky opticky efekt.

Write A Comment