Ahojte 🙂 Dnes prinášam príspevok z trošku iného súdku ako fashion a myslím si, že by mohol byť pre vás prínosný.

Hanba nosiť dioptrické okuliare?

     Dioptrické okuliare nosím už myslím niekedy od svojich 10 rokov. Pamätám si, že som ich veľmi nechcela nosiť, hanbila som sa za ne a tak som mamu presviedčala na kontaktné šošovky. V tom čase som si to však ešte nemohla dovoliť, keďže oči sa stále len ,,rozvíjali“. V škole som ich schválne nenosila, aby ma v nich nevideli a tak som na tabuľu žmúrila koľko sa len dalo a tak sa mi zrak postupne zhoršoval. Neskôr V 15-tich som konečne nabehla na kontaktné šošovky a môj život sa obrátil o 180 stupňov. Začala som častejšie chodiť von, mala som neskutočne veľa kamarátov, začala som randiť, nebála som sa prihovoriť, vybaviť si niečo, cítila som, že už viem byť aj pekná…

unnamed (10)

Kontaktné šošovky neškodia

Dnes mám 25 a (musím si zaklopať), ale nemala som nikdy s nimi doteraz žiadny problém. Ráno si ich nasadím, večer vysadím. Jediné, čo im vadí je fajčiarsky dym, ale ten neriešim nakoľko nefajčím a fajčiarskym miestnostiam sa vyhýbam.

Nestoja majland!

O tom do čoho investujeme rozhodujeme my. Mne sa investícia do šošoviek vrátila niekoľkonásobne. Ak si vieme nájsť peniažky na veci, ktoré ani nepotrebujeme, tak si vieme nájsť aj na toto. Ja si ich kupujem normal v optike vždy na cca 3 mesiace za 30 eur a mám pokoj (dokonca cez internet je to lacnejšie). V jednej krabičke sú až tri páry a je možné nosiť jedny šošovky jeden mesiac. Samozrejme je to rôzne.. Sú aj jednorazovky na jeden deň, no ja som si vybrala tento spôsob.

unnamed (3)

Nakoľko som veľký hanblivec verím tomu, že keby nemám kontaktné šošovky nikdy by som tento blog nemala, na málo vecí by som sa odhodlala, možno by som nezažila viaceré dobrodružstvá a nebola odhodlanejšia ako som teraz. Všetko je to aj o vystupovaní – je iné keď niekto z vás cíti, že ste neistý a keď pôsobíte suverénne a to je niečo, čo mne veľmi dlho chýbalo. Ak nad nimi premýšľate a nemá vám kto poradiť kľudne mi napíšte poradím. Máte aj vy nejaké skúsenosti s kontaktnými šošovkami?

unnamed

unnamed (8)

Author

kjnvky

4 komentáre

  1. Ja mám zatiaľ dobrý zrak a okuliare nepotrebujem, ale musím povedať, že hoci by sa mi aj zhoršil, nešla by som do šošoviek a to len kvôli tomu, že ja si svoje oči veľmi chránim, vždy keď niekto napríklad špliecha vodou, tak nimi žmúrim, zatváram ich vždy, keď sa niekto „rozmachuje“ a nikdy by som nikomu nedovolila namaľovať mi oči a tobôž nie, dať mi špirálu.. 🙂 Neviem si vôbec predstaviť vopchať si do nich šošovky..ešte by som možno tie šošovky dnu vložila, ale vybrať by som ich asi nezvládla.. takže za mňa určite okuliare, dnes existuje milión rôznych rámov, takže asi by som s tým vôbec nemala problém 🙂 Ale to je tak, koľko ľudí, toľko chutí 🙂

    http://www.sinnamona.blogspot.com

  2. Po 9-10 rokoch nosenia šošoviek mi očná odporúčila sa ich vzdať … akosi mi to „zodralo oči“… Vytvárali sa mi na očiach drobné ranky, ktoré sú neni samozrejme voľným okom viditeľné. Po tých rokoch som sa teda odhodlala objednať si okuliare, ale s tým, že šošoviek sa určite ešte NEVZDÁM! ??

    • Dominika Makarova Reply

      Jasné fuu … noo ja sa snažím aspoň cez víkendy alebo resp. v dni keď ma nič nečaká nosím okuliare, aby si oči oddýchli … A na druhej strane zas dnes už je toľko moderných rámov na okuliare, že som aj prednedávnom zvažovala či si normálne nedám nejaké také urobiť a dobrovoľne by som ich nosila, avšak to ešte uvidím … 😀 🙂 Každopádne lepšie by bolo nemať tieto starosti O:)

Write A Comment