Ahojte♥ Vzhľadom na situáciu, ktorú momentálne všetci intenzívne prežívame, mi napadlo priniesť vám článok, v ktorom by som vás chcela, čo najviac motivovať ostať doma a to činnosťami, ktoré doma možno viaceré rady robíme. Tešila by som sa ak by tento článok pomohol aj tým z vás, ktorým chýba fantázia a možno ste týmto článkom prišli nato, čo všetko sa doma dá robiť. Myslím, že lepšie ako celé dni sedieť pred telkou je využiť čas užitočne. Veľmi sa teším, že vám tieto tipy môžem tu na blogu zvestovať, no ešte radšej budem keď minimálne jeden z nich splní svoj účel a to – ostať doma. Ak ste ready, uvarte si kávičku alebo si zoberte fľašu rumu (každému podľa chuti) a čítajte ♥

POSTAVA: Pracujte na zlepšení svojej postavy a keď všetko zlé pominie, prekvapte ňou ostatných!

Nedovoľte, aby sedenie pred telkou a jedenia kade čoho, vám počase nabralo na kilách. Lebo to sa ľahko môže stať. Predíďte tomu včas. Ak chodievate na skupinové cvičenia, no teraz nemôžete, nájdite si na youtube cviky na doma, choďte do vedľajšej izby, kde budete mať súkromie, zoberte karimatku, prezlečte sa do športového, zapnite dobrú hudbu (z mobilu), vyčleňte nato hodinku a začnite. Tie, ktoré máte rady beh, môžete tentokrát vyskúšať švihadlo. Ak doma nemáte, požičajte si od niekoho alebo objednajte cez internet. Začiatok býva vždy najťažší, no najdôležitejšie je nevzdať to a vytrvať. Výsledok zato stojí.

TVORTE: Nemali ste čas tvoriť? Teraz je ten správny čas!

Možno si pamätáte môj nedávny post na blogu Ako si vyrobiť kvetinový box doma? Nakoľko nezvyknem často niečo vyrábať, moja radosť, že sa mi takýto box podaril, bola o to väčšia. Momentálne mám v hlave ďalší zoznam vecí, do ktorých by som sa počas týchto dní rada pustila. Ak máte aj vy nejaké nápady, na ktoré doteraz nebol čas, teraz sa do nich kľudne pustite. A ak sa vám niečo podarí, budem rada keď sa o svoju radosť so mnou podelíte. Ja sa tiež rada nechám inšpirovať, hoci aj drobnosťami 🙂

10 tipov čo robiť počas domácej karantény

UPRATUJTE: … všetko načo doteraz nebol čas. Pre niekoho trauma, pre niekoho relax.

Spíšte si zoznam, čo všetko treba v dome/v byte urobiť tak, aby ste boli spoko. A to doslova. Ja si tiež takto zapisujem do mobilu/na papier a potom sa snažím podľa toho ísť. Treba konečne upratať špajzu? Umyť okná? Dať do poriadku preplnené šuplíky? Alebo poupratovať dvor/záhradu/pivnicu či konečne pretriediť fotky v pc? Teraz je nato všetko čas! Viem, že kopec ľudí upratovanie veľmi neobľubuje, no nech to znie akokoľvek divne, pre mňa je to relax. Milujem keď viem vymeniť mobil za akúkoľvek z týchto prác a utriediť si tak myšlienky … Kto pozná, vie. V tomto sa držím hesla: ,,Poriadok okolo seba = poriadok v hlave“.

10 tipov čo robiť počas domácej karantény

PEČTE: Ak vám pečenie robí radosť … zlepšujte sa a skúste koláče/zákusky, na ktoré doteraz nebol priestor ♥

Mimochodom ako tak pozerám na tú bábovku, hneď by som si dala 😀

10 tipov čo robiť počas domácej karantény

ČAS NA DOBRÚ KNIHU♥

Veľmi ma mrzí, že na jednu z činností, ktoré robím najradšej, si viem nájsť tak málo času. Milujem knihy, ktoré ma dokážu vtiahnuť do svojho deja až natoľko, že ,,vypadnem zo svojho sveta“ a tým absolútne vypnem♥ Čítanie mi takisto pomáha ukľudniť myseľ, spomaliť, sústrediť sa, nabrať stratený nadhľad … čo je niečo, čo nedá žiadny lekár.

10 tipov čo robiť počas domácej karantény

ODDYCHUJTE a doprajte si čas sama pre seba!

Keď nie je čas popri práci tak teraz v kľude môžete a bez výčitiek. Popri tom všetkom, čo robíte si to predsa zaslúžite. Stále myslíte na druhých, seba zanedbávate a potom sme nešťastné sami so sebou. Doprajte si chvíľku pre seba a kľudne aj viac … Dajte si masku na tvár, urobte peeling/manikúru/pedikúru, nalakujte nechty, zoberte krovinorez na chĺpky … hocičo vďaka čomu sa budete opäť cítiť ako ŽENA.

10 tipov čo robiť počas domácej karantény

ZOZNAM PEKNÝCH MIEST: Vytvorte si zoznam, kde by ste sa išli radi pozrieť

Preneste sa mysľou na miesta, na ktorých ste ešte neboli, no radi by ste ich videli. Mne sa často stávalo, že keď už bola možnosť ísť niekam na výlet, zrazu sme nevedeli kam. Začala som si teda ukladať fotky pekných miest do telefónu. Vďaka tomuto zoznamu som v Košiciach nezabudla na Jakabov palác. Okrem toho či už mi veríte alebo nie, ale také destinácie ako Bali a Maledivy ma napríklad vôbec nelákajú (v Dubaji som síce bola, ale ten ma jediný lákal). Práve naopak. Niekoľkokrát som mužovi spomínala, že by som v kľude týždeň cestovala (a možno stanovala alebo karavan mala) len po Slovensku a objavovala, aké krásne (ešte neprebádané) miesta tu máme. Bola by to pre mňa výzva a omnoho vzrušujúcejšie ako vyvaľovať sa na lehátku niekde na drahej dovolenke. Na Slovensku ma momentálne lákajú tieto zaujímavé miesta: priezračné Šútovské jazeroBanská Štiavnica, Bobria hrádzaChodník korunami stromovMalá Fatra, RoháčeKaštieľ Rusovce a iné.

10 tipov čo robiť počas domácej karantény

Pozerajte filmy/seriály 

10 tipov čo robiť počas domácej karantény

NAUČTE SA LÍČIŤ

Doteraz neviete ako si správne vykresliť obočie, ako urobiť očnú linku či skontúrovať tvár tak, aby vyzerala chudšie? Čo je lepšie ako si ráno urobiť kávu, zapnúť youtube a len jednoducho študovať, preklikávať sa a skúšať na sebe dokedy sa to nebude podobať výsledku, aký chcete dosiahnuť. Ja sama som to tak neraz robila. Vďaka týmto beauty tutoriálom taktiež objavujem nové produkty a snažím sa v líčení zlepšovať.

10 tipov čo robiť počas domácej karantény

ČAS NA CHUTNÉ RAŇAJKY ♥

Raňajky, aké sa vám nedá dopriať si počas týždňa si môžete teraz vynahradiť

ÚPRAVA FOTIEK: Aké vychytané aplikácie (o ktorých ešte neviete) používajú na úpravu svojich fotiek instaženy?

Počas týchto dní máte čas hľadať, objavovať, študovať, zlepšovať sa, skúšať, ktoré appky ako fungujú a aké rôzne vymoženosti poskytujú. Veľa takých poznám. Ak by ste boli zvedavé na tie moje, podelila som sa o ne v článku Ako vyzerajú moje fotky pred a po?.

10 tipov čo robiť počas domácej karantény

SO ZDRAVŠÍMI A DLHŠÍMI VLASMI!

Ak si zvyknete do práce často žehliť/fénovať/lakovať vlasy – čas doma využite nato, aby si vlasy nielen oddýchli, ale aby ste ich aj ozdravili. Len vtedy ak sú vlasy zdravé môžu rásť. Nato, aby sme vedeli ako ich ozdraviť, musíme vedieť, čo všetko im škodí a čoho sa teda strániť. Ak cítite, že sú vaše vlasy vysušené použite balzam na vlasy alebo olejčeky. Ako sa hovorí: ,,Len ak sa pozrieme na koreň veci, budeme vedieť, akým spôsobom pomôcť“. Čiže najlepšou cestou je poznať ich a tým vedieť, čo im prospieva. 

 NAKUPUJTE ONLINE: A urobte si radosť!

Keď si chcem urobiť radosť nepotrebujem nakupovať vo veľkom. Rovnakú radosť ako plná taška nového oblečenia mi vie urobiť aj kúpa jednej veci takej, ktorú som dlho chcela. Nenakupujem bezhlavo. V mobile mám vytvorený zoznam vecí, ktoré keď pôjdem nakupovať si ,,môžem“ kúpiť. Keď idem podľa neho, mám istotu, že nebudem kupovať hlúposti, ktoré nevyužijem. Takýmto istým procesom si prešlo aj tričko, ktoré mám na sebe na fotke nižšie. Preto aj vy keď dostanete chuť nakupovať zoberte notebook a smelo nakupujte. Nenechajte si ujsť radosť (tým, že nemôžeme chodiť po obchodoch), akú poznáte len zo shoppingov ♥ Nakupovať sa dá z pohodlia domova kedykoľvek a ako dlho chcete.

OBJAVTE zaujímavé outfity zo svojej skrine

Možno si hneď na začiatku poviete, že vo vašej skrini nič zaujímavé nie je, no ani neviete ako sa mýlite. Naposledy keď som si upratovala šatník som objavila kopec užitočného oblečenia (zozadu v skrini), na ktoré som už aj zabudla. Šatník som si následne upratala tak, aby som vedela kde mám kúsky, ktoré sú viac variabilné (môžem nosiť častejšie) a na inom mieste zas mám ,,módne výstrelky“ resp. kúsky, ktoré som mala na sebe oblečené párkrát a v ktoré dúfam, že si ešte niekedy oblečiem. Takéto vytriedenie šatníka uľahčí nikdy nekončiace sa ranné rozhodovanie – ako sa obliecť do práce. Samé mi určite dáte za pravdu, že ľahšie sa vyberá outfit zo skrine, v ktorej máte poriadok ako v takej kde neviete kde, čo máte.

Urobte si v mobile album fotiek, ktoré by ste si chceli urobiť!

Toto sa týka skôr tých nás – instagramuchtivých. Sama viem, keď scrollujem Instagram alebo Pinterest, akú radosť mám keď objavím dobré nápady na fotky. Tie sa môžu týkať pekného miesta, zaujímavého outfitu alebo čohokoľvek, čo ma na tej foto zaujme. Následne keď mám možnosť a podmienky, snažím sa takú foto urobiť. Presne takto vznikajú všetky moje fotky – dobrým nápadom – scrollovaním inšpirácií a ,,odkukávaním“ ako to robia iní.

Myslím si, že ak chcete, aby vám čas ubiehal rýchlejšie je lepšie robiť veci, ktoré radi robíte. Sami určite viete, že často sa do nich vieme natoľko vžiť, že ani nevieme ako nám to ujde.

Ako sa vám páčila téma tohto článku? Zaujalo vás niečo z toho (možno, čo vás doteraz nenapadlo) do čoho by ste sa doma pustili? Dajte vedieť, budem sa tešiť ♥

Author

kjnvky

Write A Comment